2020-audi-q5-tfsie-tuning-abt-1

Audi Q5 55 TFSI e quattro je tu s námi už přes rok a člověk by si býval myslel, že koncernové SUV s hybridním pohonem nebude úpravce nijak výrazně zajímat. Jenomže možná právě proto se u německého úpravce ABT rozhodli, že plug-in hybrid je skvělým základem pro úpravu. A pokud můžeme osobně soudit, výsledek je opravdu hodně vydařený.

U ABTu se v případě této Audi podívali na zoubek designu i technice. Vezmeme to ale hezky od začátku. Co se designu týče, Audi Q5 dostalo nové prahy, upravené nárazníky, širší blatníky, nový a výraznější zadní difuzor, ze kterého vykukuje čtveřice koncovek výfuku. Audi díky tomuto kitu dostala mnohem ostřejší výraz, který jí celkem sluší. Není to už taková tuctovka, jakou je sériová verze.

Přečtěte si také:  Je to oficiální. Nové auto se spalovacím motorem nikdo ve Velké Británii nekoupí už za 10 let

S tím pak báječně ladí nová 22palcová kola řady GR, která mají paprsky lakované lesklou černou. Tu pak doplňuje stříbrný proužek po obvodu.

Co se techniky týče, v základu má tento plug-in hybrid dvoulitrový čtyřválec o výkonu 185 kW/252 koní a s točivým momentem 370 Nm. S ním spolupracuje elektromotor se 105 kW/140 koňmi a točivým momentem 350 Nm. Dohromady má pohonná soustava výkon 270 kW/367 koní a točivý moment 500 Nm. Po úpravě je však konečná hodnota 425 koní a točivý moment 550 Nm. Kromě nového výfuku k těmto hodnotám dopomohla úprava řídící jednotky, ale ABT nebyl nijak konkrétní.