Audi RS 3 je velmi dobré a také velmi rychlé auto, nicméně parta tunerů z německé společnosti ABT Sportsline má pocit, že může být ještě ostřejší a rychlejší. A dokazují to svou prací.

Audi RS 3 má pod kapotou přeplňovaný pětiválec, který je z výroby naladěný na 400 koní a 480 Nm. Díky tomu umí vystřelit z 0 na 100 km/h za 4,1 sekundy a maximální rychlost může být až 280 km/h. To jsou hodně zajímavé sériové parametry, ale ABT chtěl víc.

Sami zástupci společnosti přiznali, že na motoru nebylo potřeba nijak velkých úprav. Proto sáhli hlavně po úpravě map v řídící jednotce. Po úpravě RS 3 nabízí rovných 500 koní a 570 Nm. To znamená i vyšší maximální rychlost, v tomto případě až 300 km/h, ale také lepší zrychlení z0 na 100 km/h. Nově to RS 3 zvládne za 3,7 sekundy. Ale nemyslete si, že celá práce úpravce skončila jen tímto.

Pracovalo se i na lehkém vyladění interiéru, ale také exteriéru a další technice. ABT například sáhl po speciální sadě tlumičů KW Automotive, pořádných brzdách Brembo nebo také po novém výfuku s 102 milimetrovými koncovkami, které RS 3 přidají ještě něco na zvukovém projevu. Výsledek, který u ABT vyjde v přepočtu asi na 420 tisíc si můžete prohlédnout v galerii.