Stále nás dokáže překvapit, a v tomto případě také šokovat, kolik pitomců dostane do ruky řidičský průkaz. Nechápejte nás špatně, my víme, že chybu může udělat každý, ale to, co předvedl řidič osobního auta z tohoto videa, je prostě za hranicí našeho chápání.

Vše se odehrálo mezi obcemi Bukovina u Přelouče a Stojice. Na místní okresce byl celkem hustý provoz, což asi zdržovalo 53letého řidiče Volkswagenu Caddy. Rozhodl se, proto postupně všechna auta před sebou předjet, což lze pochopit. Pochopení nám ale došlo v momentu, kdy se řidič rozhodl předjíždět před horizontem a navíc v úseku, kde je předjíždění zakázáno.

Při svém předjížděcím manévru prostě vidět nemohl. Nemohl si být jistý, že mu v protisměru někdo nevyjede. Ale přesto se do manévru pustil. Ve stejnou chvíli ale v protisměru jelo neoznačené policejní auto s kamerou za oknem. A díky tomu si celou tuto neuvěřitelně nebezpečnou situaci můžeme detailně prohlédnout. A upřímně, z toho pohledu mrazí. Sledovat totiž takřka jistý čelní střet, je vážně zhmotněná noční můra.

Jen díky reakci policisty za volantem to právě tím čelním střetem neskončilo. Auta se sice střetla, protože silnice je úzká, ale díky manévru policisty to nakonec dopadlo nejlépe, jak mohlo. Policejní auto skončilo v příkopu mezi stromy. Spolujezdec z policejního auta byl převezen do nemocnice k ošetření lehčích zranění, ale v tomto případě se vlastně i toto rovná zázraku. 

Nehoda je stále v šetření a zatím nebylo rozhodnuto o viníkovi. Ten je ale podle nás jasný. A ačkoliv nebýváme tak striktní, v tomto případě bychom opravdu byli rádi, kdy by se řidič Caddy na silnici už nikdy neměl možnost vrátit.