800konovy-hummer-mil-spec-automotive

800koňový snížený Hummer je postaven na okruhové radovánky

Autor: Pavel Srp - 11. 10. 2018


Když se řekne Hummer, tak zcela jistě to poslední, co by vás napadlo, je okruhové náčiní. A přesto (alespoň) jeden takový Hummer na světě existuje! Vznikl v Americe a jmenuje se Track Titan.

Auto postavila severoamerická společnost Mil-Spec Automotive, respektive její oddělení Skunk-Works. Ti vzali naprosto původní auto (AM General HMMW z roku 1987), které sloužilo opravdu přímo ve službách americké armády, a přestavěli ho na okruhový speciál. Jde o typ s karoserií čtyřdveřového pick-upu s plátěnými dveřmi i střechou, tak jak to mají správně armádní hummery.

Jenže pod plátěnými částmi karoserie je všechno jinak. Je tu zcela nový naftový přeplňovaný motor Duramax V8 s objemem 6,6 litru, který je naladěn na působivý výkon 605 kW/811 koní a točivý moment vrcholí brutálními 2033 Nm. Pohon všech kol zůstal zachován, jinak by se auto asi snad ani nerozjelo, a od motoru ho na kola pomáhá přenášet i šestistupňová automatická převodovka Allison 1000.

Na okruhu by to ale se sériovým vysokým terénním podvozkem nešlo, takže ten je také kompletně nový. Rozdíl mezi původní světlou výškou a tou s novým podvozkem, je dechberoucích 180 mm! Aby se z auta nestalo jen přemotorované torpédo, které nelze ovládat, jsou tu také nové brzdy. Ty jsou kombinací šestipístkových třmenů Wilwood s velkými kotouči s vnitřním chlazením.

A nezapomnělo se ani na interiér. Ten je o poznání méně spartánský, než byl u vojenského užívání, ale komfort tu ani tak nehledejte. Jeho základ tvoří sportovní sedadla Sparco a volant Momo.

Mimochodem zajímá vás důvod této přestavby? Je jednoduchý, v Mil-Spec Automotive, respektive její divizi Skunk-Works chtěi ukázat, že umějí i nemožné. A já si myslím, že se jim to povedlo. Co vy?

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru