Když se podíváte na tohle auto, jeho výkonný motor na první pohled nepoznáte. Poznáte ale to, že je nápadně podobný Land Roveru Defender z bondovky Spectre. Jde o stavbu společnosti Himalaya.

Land Rover Defender se standardně prodával se vznětovými čtyřválci, ačkoliv výrobce po ukončení výroby vyrobil limitovanou edici Land Rover Defender Works V8 s atmosférickým pětilitrovým benzinovým motorem V8. Vzniklo však pouze 150 kusů, které byly i přes poměrně vysokou cenu vyprodány během měsíce. I tak ale existuje několik řešení

Jedním z nich je právě i toto auto. Jde o Land Rover Defender 110 Crew Cab, který nyní pohání vidlicový osmiválec z Chevroletu Corvette. Jde o 6.3litrový motor V8 LS3 s výkonem 391 kW/525 koní a s točivým momentem 671 Nm. Motor je spojen s automatickou šestistupňovou převodovkou a pohání samozřejmě všechna čtyři kola.

Zvenku je auto inspirováno 24. filmem o britském agentovi britské tajné služby Jamesi Bondovi s názvem Spectre. Má i terénní, 37″ terénní pneumatiky Toyo Open Country obuté na 18″ discích Sawtooth Alloy a karoserie byla o 4 palce, tedy přibližně o decimetr zvýšena i díky novým tlumičům Fox Performance Shocks.

V interiéru je nová palubní deska s novým multimediálním systémem Alpine s podporou Apple CarPlay. Nová jsou kožená sportovní sedadla a čalounění.

Tohle auto si můžete koupit. Navíc k němu dostanete záruku na 24 tisíc mil nebo dva roky na motor a převodovku. Cena je na dotaz.

A tady můžete tuto stavbu srovnat s originálem z filmu:

Speciálně upravené vozy Jaguar, Land Rover a Range Rover se představí v nové “bondovce” SPECTRE