Pokud se na vás nedostal ani jeden ze 150kusové série Land Rover Defender Works V8, nezoufejte, řešení existuje. Jmenuje se Fusion Motor Company, což je společnost, která vám do Defenderu nainstaluje pořádný americký osmiválec z Corvette.

Pokud se na auto z fotek podíváte, nepřijde vám na něm na pohled nic zvláštního. Pokud byste se ale podívali do interiéru, už si můžete drobné odlišnosti od běžných verzí všimnout. Pokud byste se podívali pod přední kapotu a nebo auto nastartovali, „budete doma“. Původní vznětový čtyřválec tu totiž musel uvolnit místo americkému motoru LS3 V8 s objemem 6,2 litru, který pochází z Corvette. Jeho výkon je působivých 320 kW/435 koní, což je dokonce více, než má Land Rover Defender Works V8.

S novým motorem přichází také nová šestistupňová automatická převodovka, která je však připojena k původní rozvodovce. Samozřejmostí je tak původní pohon všech kol. Pokud by zákazník chtěl, je možné objednat ještě extra pevné poloosy, ty sériové to ale podle úpravce zvládnou také.

Drobné změny se odehrály také na vzhledu, který úpravce decentně modernizoval. Vyměněna byla maska chladiče, parkovací světlomety a blinkry dostaly LED diody a čiré kryty. Moderní vzhled dostaly i hlavní světlomety, kolem kterých je LED kruh pro poziční světlomety. Nový je ale také přední nárazník s dvojicí LED světel pro denní svícení. LEDkami jsou tvořeny i zadní světlomety. Z boku vyniknou také nová černá 18″ kola, která úpravce obul do all-terrain pneumatik Nitto Ridge Grappler.

Na kolik taková úprava vyjde ale Fusion Motor Company nezveřejnila. Jisté ale je, že jde o velmi stylové auto. Jen škoda, že nemáme video.