litchfield-toyota-gr-yaris

Tříválce se v dnešním automobilovém světě podařilo už velmi dobře vyladit nejen co do projevu, ale potěší i výkonem. Typickým příkladem jsou modely Ford Fiesta ST nebo Puma ST, ale hlavně Toyota GR Yaris. Z té totiž úpravce Litchfield dostal dokonce více než tři stovky koní.

Toyota GR Yaris nemá rozhodně výkonu málo, vždyť sériové auto vymáčkne z turbodmychadlem přeplňovaného 1,6litrového tříválce 192 kW/261 koní a točivý moment 360 Nm. Díky tomu a pohonu všech kol s kořeny ve WRC dokáže z klidu na stovku zrychlit za pouhých 5,5 sekundy a jede až 230 km/h.

Přečtěte si také:  Mansory představil úpravu pro nový Rolls-Royce Ghost. Je nečekaně decentní

Litchfieldu je to ale málo, takže se rozhodl auto upravit. Vše je zatím ještě stále ve fázi vývoje, ale už teď je jasné, že výkon auta dokáží dostat nad hranici tří stovek koní. Znovu připomínáme, že z 1,6litrového tříválce… Mělo by jít hlavně o úpravu software řídící jednotky, přičemž úpravce v současnosti ladí „hladkost a konzistentnost“ výkonu.

Současně s tím se rozhodl upravit i podvozek, přičemž i v této fázi je zatím ve vývoji. Na přepracovaném podvozku pracuje se společností Nitron z Oxfordshire. Podvozek by měl být nejen nižší, ale také by měl dovolit ještě lepší ovladatelnost, ale zároveň by neměl zhoršit tovární vyladění a kompromis mezi sportovností a komfortem.

Přečtěte si také:  Tuner upravil Mercedes-AMG GT Black Series na 1111 koní

Litchfield si rozhodně nedává nízké cíle a držíme palce, protože po úpravě by to mohlo být opravdové automobilové porno.