test-2020-Audi_Q3_Sportback-45-tfsi-quattro- (9)

19 dětí během pár týdnů ukradlo přes 40 nových aut. Skoro všechny se vyhnou trestu

Autor: Anina Russová - Zdroj: WFMY News - Foto: Audi Česká republika - 8. 5. 2020


Film ’60 sekund‘ jste asi viděli, že? Víte, že jeho hlavní aktéři během jediné noci ukradli pět desítek aut. Možná právě tímto filmem se inspirovala parta dětí ze Severní Karoliny. Jen ta auta neukradli za jednu noc, ale během posledních pár týdnů.

Podle kanálu WFMY News, který se případu věnoval, šlo o děti, které by standardně chodily do školy. Ale z důvodu koronavirových omezení jsou i v Americe školy zavřené a děti se nudí. A proto některé vymýšlí podobné zběsilosti.

Tamní policie dětský gang, který měl 19 členů, už skoro celý dopadl. Problém ale je, že drtivá většina z těch dětí je ještě mladistvá, některým je dokonce jen devět let. A tak, ačkoliv mají na triku škody v řádech milionů, většina jakémukoliv trestu unikne.

Pětiletý kluk doma ukradl auto a jel si koupit vlastní Lamborghini. V kapse na něj měl 3 dolary

Dětský gang zlodějů se specializoval na nová auta, úřadoval hlavně u prémiových prodejců Audi, Infiniti nebo Lexus. Celkem ukradli 46 aut, jejichž hodnota je odhadem asi 1,1 milionu dolarů, tedy asi 27,5 milionu korun. V tuto chvíli stále probíhá vyšetřování a už je jasné, že za děti, které kvůli věku nebudou souzeny, to odskáčou jejich rodiče. Minimálně budou platit vzniklou škodu.

Jedním ze zlodějů je ale také 19letý mladík, který už před soud půjde. Hrozí mu několik let ve vězení, protože by měl být souzen jako dospělý.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru