Americký internetový portál CNET.com vyhlásil audiosystém Fender v modelu Volkswagen Beetle jako „Nejlépe znějící automobilový audiosystém“ roku 2011. Mezinárodní ocenění přichází v době, kdy český dovozce Volkswagen na kultovního Brouka eviduje již 150 objednávek. To je pozoruhodné číslo, protože zákazníci neměli dosud možnost si novou generaci automobilové legendy podrobně prohlédnout nebo se v ní svézt. To se však již brzy změní, protože všichni prodejci značky Volkswagen v České republice vystaví první Brouky současně již 13. února.

„Odezva českých zákazníků na nového Brouka ještě před jeho fyzickým příchodem na český trh je fantastická. Sto padesát kusů objednaných doslova naslepo v rámci předprodeje je více než výmluvným důkazem, že Brouk je nesmrtelnou legendou, která dokáže fascinovat i v naprosto moderní podobě,“ říká Petr Janeba, vedoucí divize Volkswagen – osobní vozy společnosti Import VOLKSWAGEN Group.

Základem oceněného systému Fender pro model Beetle je desetikanálový zesilovač s výkonem 400 W. Sytý a o detaily neochuzený zvuk vytvářejí čtyři výškové reproduktory s neodymovými magnety a highendovými textilními membránami, dva hloubkové reproduktory s dvojitou oscilační cívkou a dva hloubkové reproduktory s jednoduchou oscilační cívkou. A jako třešnička na dortu patří k systému také subwoofer s dvojitou oscilační cívkou v uzavřeném basovém boxu, který je umístěn v zavazadlovém prostoru, aniž by zabíral mnoho místa.

 

Na českém trhu je zvuková aparatura Fender v nabídce za 17 400 Kč. Zákazníci, kteří se pro něj rozhodnou, získají navíc dekorační osvětlení interiéru s možností nastavení jedné ze tří barev podle aktuální nálady. Atraktivitu dále zvyšují chromované ozdobné prvky kolem krytů reproduktorů a charakteristická loga Fender na trojúhelníkových krytech reproduktorů v blízkosti paty vnějších zpětných zrcátek a na basovém boxu.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.