Japonská Toyota má především pro americký trh připraven nový velký sedan jménem Avalon. Jeho atraktivitu se rozhodla podpořit třemi různými úpravami, které mohli shlédnout návštěvníci tuningové SEMA Show.

Tři upravené Avalony mají vyšlapat cestičku pozdějším tuningovým úpravám a ukazují, že Toyoty nemusí být vždy jen nudné dopravní prostředky. Přečtěte si bližší info o jednotlivých úpravách a v komentářích nám dejte vědět, která verze se vám zamlouvá nejvíc. 🙂

TOYOTA AVALON TRD EDITION je dílem divize patřící přímo Toyotě – Toyota Racing Development. Vůz je lakován do burgundského odstínu, stojí na devatenáctipalcových discích obutých do pneumatik Michelin, kryty zadních světlometů jsou průhledné a záď dotváří dvě leštěné koncovky výfuku.

 

Pod kapotou pracuje 3.5 litrový přeplňovaný motor V6. Konkrétní hodnoty výkonu si však úpravce nechává pro sebe. Silný motor má na silnici podpořit upravený podvozek a posílená brzdová soustava.

Uvnitř vozu jsou sedadla, palubní deska i výplně dveří potaženy novou kůží s červeným prošíváním a nový je také audio systém JBL s patnácti reproduktory a dvěma 500W zesilovači umístěnými v kufru.

TOYOTA AVALON DUB MAGAZINE EDITION vznikla ve spolupráci s magazínem DUB. Nejvýraznějšími znaky konceptu jsou černý lak, aero paket a síťovaná maska s chromovým orámováním. Vůz stojí na obřích dvaadvacetipalcových kolech TIS s nízkoprofilovými pneumatikami Pirelli.

Na techniku se sahalo pouze ve formě sníženého podvozku, avšak interiér je kompletně přečalouněn do černé kůže s diamantovým vzorem na sedadlech. Stejně jako v TRD Edition, i zde se nachází výkonný audio systém od společnosti JBL.

TOYOTA AVALON SEMA HV EDITION stojí na základě sériové hybridní verze, jejíž exteriér byl nalakován bílou barvou, kterou doplňují elektricky modré detaily, a to i ve světlech. Kola mají průměr devatenáct palců a obouvají pneumatiky Michelin Pilot Super Sport.

Ani v případě této verze se motor neupravoval, avšak úpravy podvozku a brzdové soustavy byly převzaty z výše zmiňované TRD Edition.

Modrobílá kombinace exteriéru pokračuje také uvnitř, kde kromě mnohabarevného dekoru na palubní desce pokrývá všechny kožené povrchy. I v této verzi můžete nalézt patnácti reproduktorový audio systém GreenEdgeTM od JBL.

-FM-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.