BMW M Performance Parts pro nová BMW řady 5 Touring a nové BMW i5 Touring | 2024

BMW řady 5 Touring i elektrické BMW i5 Touring si můžete okořenit originálními tuningovými díly M Performance Parts

Autor: Josef Pelikán - Zdroj a foto: BMW - 8. 5. 2024


Pro BMW typická radost z jízdy, sportovní vzhled a moderní funkčnost vždy pomáhaly BMW řady 5 Touring zaujmout v prémiovém segmentu vozů vyšší střední třídy výjimečné postavení. Čistě elektrický pohon BMW i5 Touring v šesté generaci tohoto modelu dodává této kombinaci ještě větší atraktivitu. Od uvedení na trh v květnu 2024 budou pro všechny modelové varianty k dispozici také díly BMW M Performance Parts, které při každodenním používání i na cestách podtrhnou dynamický charakter nového BMW řady 5 Touring a nového BMW i5 Touring .

Produkty navržené přímo pro tyto modely zasahují do oblasti aerodynamiky, interiéru a podvozku. Poskytují unikátní možnost individuálního zvýraznění dynamického potenciálu a sportovního vzhledu nového BMW řady 5 Touring a nového BMW i5 Touring. Produkty z programu BMW Originálního příslušenství jsou pro dané vozy homologovány, takže není potřeba jejich další schvalování.

Individuální vzhled, vylepšená aerodynamika a inteligentní lehká konstrukce s vysoce kvalitními exteriérovými díly M Performance

Díly BMW M Performance Parts pro exteriér nejenže dodávají vzhledu individuální charakter, ale současně jsou přínosem také z pohledu hmotnosti a aerodynamiky. Byly vyvinuty speciálně pro nové BMW řady 5 Touring a nové BMW i5 Touring s M sportovním paketem nebo M sportovním paketem Pro a jsou dokonale sladěny s tvary a designem vozu. Všechny karbonové díly jsou vyrobeny z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP) a pro dosažení vysoce kvalitní povrchové úpravy jsou zalakovány bezbarvým lakem.

Třídílný přední karbonový splitter M Performance je sebevědomým vyjádřením exkluzivního sportovního charakteru a umocňuje dynamický jízdní potenciál nového BMW řady 5 Touring a nového BMW i5 Touring. Jeho pečlivá výroba probíhá ručně a jeho tvar zvyšuje přítlak a zvýrazňuje vzhled. Pro ještě exkluzivnější design je M Performance přední splitter spolu s jeho krajními díly k dispozici také v leskle černém provedení.

Kromě M Performance karbonových nástavců prahů, které dodávají profilu vozu ještě větší vizuální délku a hloubku, zdůrazňují dynamicky plynulé linie nového BMW řady 5 Touring a nového BMW i5 Touring nové ozdobné pruhy M Performance v matně černém provedení Frozen Black. Digitálně tištěné pruhy v matné antracitové barvě jsou doplněné nápisem M Performance. Polepy M Performance na bocích pod dveřmi s výraznou zakřivenou linií a v matně šedé barvě dále zvýrazňují profil vozu, a to zejména ve spojení s černými bočními prahy. Sportovní eleganci při pohledu z boku podtrhují exkluzivní matně černé proužky M Performance, umístěné po celé délce boční linie. Sada vysoce kvalitních fólií odolává mytím v mycích linkách a je navržena přímo pro tvary BMW řady 5 Touring a BMW i5 Touring.

Výrazné M karbonové kryty vnějších zpětných zrcátek a M Performance kryt antény z aramidu představují další prvky přispívající k ještě individuálnějšímu a sportovnějšímu vzhledu nového BMW řady 5 Touring a nového BMW i5 Touring. Aramidem vyztužený plast je velmi podobný CFRP, má však lepší elektromagnetickou propustnost.

Třídílný M Performance zadní difuzor je rovněž vyroben z aramidu. Ještě působivěji zvýrazňuje mohutně tvarovanou záď a také umožňuje bezdotykové otevírání a zavírání víka zavazadlového prostoru. M Performance střešní spoiler v leskle černém provedení a svislé karbonové M Performance lišty kolem zadního okna dodávají vozu sportovnost a eleganci.

Kvalitní prvky interiéru vnášejí do kokpitu doslova závodní atmosféru

M Performance karbonové prahové lišty jsou nezaměnitelným znakem dynamického zaměření nového BMW řady 5 Touring a nového BMW i5 Touring. Díky nápisu M Performance jsou po otevření dveří nepřehlédnutelné. Pro mimořádně elegantní první dojem jsou k dispozici také M hliníkové prahové lišty. M Performance slidy dveřních projektorů doplňují stávající dveřní BMW LED projektory s trojicí vyměnitelných grafik M Performance.

Sportovního ducha dodávají interiéru M Performance podlahové rohože s lemováním se vzhledem kůže, kontrastním prošíváním a švy v barvách BMW M. Puristický design a precizní zpracování M Performance nástavců pedálů z nerezové oceli s asymetrickými pryžovými profily dodávají prostoru pro nohy řidiče nezaměnitelný dynamický a high-tech vzhled.

M Performance klíčenka je dalším detailem ztělesňujícím dynamiku a výkonnost. Dokonale padnoucí ochranný kryt vyrobený z Alcantary a kvalitní kůže ve vzhledu uhlíkových vláken chrání klíč před poškrábáním a je dokonalým doplňkem nabídky dílů BMW M Performance Parts. M Performance karbonový kryt víčka palivové nádrže je k dispozici pro varianty se spalovacím motorem a plug-in hybridní verze nového BMW řady 5 Touring. Jeho montáž je mimořádně snadná a je opatřen nápisem M Performance na kartáčovaném hliníku.

BMW řady 5 Sedan včetně elektrické i5 si můžete vylepšit originálními díly M Performance Parts

Kola z lehké slitiny a sportovní brzdový systém pro optimalizovaný výkon

M Performance kola z lehké slitiny, která jsou k dispozici pro nové BMW řady 5 Touring a elektrické BMW i5 Touring, se ideálně hodí pro sportovní styl jízdy a současně vozu dodávají velmi výrazný vzhled. K dispozici jsou jak sady letních, tak zimních kol o průměrech 19, 20 a 21 palců.

Sada letních 21palcových kol z lehké slitiny M Performance Cross Spoke je v nabídce pro všechny typy pohonu v leskle černém provedení M Bicolor Jet Black nebo matně šedém M Frozen Midnight Grey. Pro všechny varianty jsou v sadě s letními pneumatikami k dispozici také 19palcová M Performance kola z lehké slitiny v designu Y-Spoke v matně černém provedení. Odpovídající sada zimních kol, která jsou s výjimkou největší šířky ráfku vhodná i pro sněhové řetězy, jsou v nabídce také s pneumatikami s extra měkkou směsí nebo s hroty.

Pro chladné období je připravena rovněž sada 20palcových M aerodynamických kol v leštěném šedém provedení Bicolour Midnight Grey. Ta dodávají všem variantám nového BMW řady 5 Touring a nového BMW i5 Touring mimořádně exkluzivní vzhled, a to i v zimě. Další sady kol lze pohodlně uložit do M Performance obalů na pneumatiky. Jejich zesílené madlo usnadňuje přepravu kol a chrání řidiče i vozidlo před znečištěním.

M Performance 20″ brzdový systém poskytuje zpomalovací schopnosti s mimořádně krátkými brzdnými drahami. Jeho červeně lakované brzdové třmeny se čtyřbarevným logem M vypadají ve spojení s otevřeným designem 21palcových kol z lehké slitiny obzvlášť výrazně. Sportovní brzdová soustava je vpředu vybavena šestipístkovými hliníkovými pevnými třmeny a vzadu jednopístkovými plovoucími třmeny. Velké a odvrtávané M Performance brzdové kotouče s vnitřním chlazením poskytují lepší odolnost vůči vysokým teplotám, takže jsou připraveny zajistit ještě vyšší brzdný výkon v extrémních podmínkách.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru