Zvládají ty nejnáročnější vojenské mise, ale dálnice D1 už byla příliš. Ve směru na Brno bouralo auto Armády ČR

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 11. 10. 2022


Armádní vozidla, především ta nějakou formou speciální, nebavíme o služebních osobních autech, musí být připravena skoro na vše. Náročný terén, nehostinné podmínky i drsné zacházení je jejich denním chlebem. Ovšem jen do chvíle, než se do cesty postaví dálnice D1.

Právě tam, konkrétně na 136. kilometru ve směru na Brno, došlo včera ráno k nehodě armádního vozidla. Dle policie vozidlo narazilo nejdříve do protihlukové stěny a poté do středových svodidel. Řidič policii vypověděl, že se vše stalo v důsledku defektu na jedné z pneumatik. I tak jsou ovšem okolnosti nehody vyšetřovány policií. Kromě řidiče v autě cestovali ještě dva spolujezdci, kteří byli lehce zraněni a museli být ošetřeni. Nic vážného by to nemělo být.

Vzhledem k tomu, že se v současné době můžeme na silnicích s armádními vozidly setkat o něco častěji než jindy, připomeňme si, jak se v takové chvíli chovat. Pamatujte, že do vojenské kolony se civilní řidič nikdy nesmí zařadit. A případné předjíždění je dobré si opravdu důkladně rozmyslet.

Armáda upozorňuje, co nikdy nedělat, když potkáte vojenskou kolonu. Problémové je hlavně předjíždění

Je třeba si uvědomit, že pokud se kolona o délce 960 metrů pohybuje rychlostí 40 km/h, potřebuje řidič automobilu jedoucí rychlostí 90 km/h k předjetí kolony 72 sekund a vzdálenost 1800 metrů. Při nuceném náhlém zastavení v rychlosti 70 km/h osobní automobil zastaví na dráze 21 metrů, kdežto bojové vozidlo na dráze 39 metrů. „Předjížděcí manévr by měl každý řidič pečlivě zvážit. Následky nebezpečného chování řidičů mohou být totiž pro ně i pro ostatní účastníky silničního provozu fatální,“ zdůraznila tisková a informační důstojnice vojenské policie Nikola Hájková.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru