Známý YouTuber přišel o svou super výkonnou Audi. Shořela na prach

Autor: Anina Russová - 31. 12. 2019


Když už se něco začne kazit, a věřte, že bychom moc rádi použili úplně jiné slovo, nicméně se to nehodí, tak se to prostě pokazí a rovnou se vším všudy. Dokazuje to i příběh Philippa Kaesse, celkem známého německého YouTubera. Ten strávil posledních 10 let hlavně tím, že stavěl a ladil k dokonalosti Audi RS4. A že se mu to povedlo! Výsledkem byl stroj o výkonu lehce převyšujícím 1300 koní, který trhal na kusy jak asfalt, tak soupeře při různých sprintech a soutěžích. Auto i Philipp jsou v Německu tak známí, že dokonce automobilka Audi informovala o „smrti“ jeho auta na svých sociálních sítích.

Jeho RS4 vydržela bezpočet závodů, vydržela náročné testování a vydržela i ladění na stále vyšší a vyšší výkon. Philipp prozradil, že na její úpravě strávil více než 5000 člověkohodin a investoval velké množství peněz. Prakticky vše, co vydělal, investoval do auta. Jestli to je, nebo není dobře, necháme na posouzení každého z vás… Ovšem to, s jakou lehkostí tohle auto deklasovalo i Bugatti Chiron, to je působivé.

Drag race: Bugatti Chirón proti starší Audi RS4 má jasného vítěze? Budete se divit

Před několika málo dny ale tahle Audi dost neslavně skončila. A nejsmutnější na tom je, že rozhodně ne při plném zatížení a při dalším deklasování některého ze soupeřů. Philipp prozradil, že prostě jen jel po silnici, nijak netlačil, nijak auto netrápil. Přesto RS4 zcela shořela. Phillip si myslí, že za požárem stojí únik oleje a přiznal, že se snažil auto uhasit, leč marně.

Šlo to prý velmi rychle. Jakmile se ale po Německu rozkřiklo, že právě tento YouTuber přišel o auto, strhla se lavina dobročinnosti. Fanoušci spustili crowdfundingovou kampaň, v rámci které mezi sebou zvládli vybrat více než 100 000 eur, tedy asi 2,5 milionu korun. Vybrané finance mají být použity na pořízení a stavbu nové RS4 nebo nějakého jiného, podobně zběsilého auta.

Ve videu, které najdete nahoře nad článkem, si můžete detailně prohlédnout trosky auta i reakci jejich velmi smutného majitele. Video je sice v Němčině, ale slzy smutku Philippa mluví za vše. Níže pak máte video se záběry jeho RS4 z dob, kdy byla v pořádku a na vrcholu.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru