sprint-audi-rs4-a-bugatti-chiron-video

Drag race: Bugatti Chirón proti starší Audi RS4 má jasného vítěze? Budete se divit

Autor: Pavel Srp - 22. 9. 2018


Při závodech ve sprintu, tzv. drag race rozhoduje o vítězi docela dost faktorů, jedním z nich bude určitě i výkon motoru. Co by se asi tak mohlo stát, když se s několik generací starou Audi RS4 postavíte proti Bugatti Chirón? Řečnická otázka, mohlo by se zdát, ale není…

Bugatti Chirón je prakticky nejvýkonnější a nejrychlejší sériově vyráběné auto. Jde navíc o ryzí supersport s maximální rychlostí přes 400 km/h. Co by proti němu mohl dokázat postarší sedan? Jenže ten sedan, jakkoliv obyčejně vypadá, rozhodně obyčejný není. Na konci dráhy bude dokonce rychlejší než Chirón.

Jak je to možné? Auto je totiž velmi zásadně upraveno, ovšem pouze pod kabátem. Navenek vypadá až na nějaké drobnosti, jako například chybějící vnější zpětná zrcátka nebo jiná kola, jako úplně sériové auto. A podobně vypadá i motorový prostor s dvěma turby přeplňovaným motorem V6. Na brzdě mu ale v červenci naměřili výkon 1232 HP (1250 koní) a 1297 Nm točivého momentu. Na kolech! Bylo to při tlaku turbodmychadel 3,1 baru.

A že to sprintování s Bugatti Chirón nebyla náhoda, ale jde o dlouhodobě velmi rychlé auto, dokazuje i toto video. V tom se dokáže při sprintu z místa nakonec dostat až rychlost více než 318 km/h!

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru