Pamatujete si ještě splašený Volkswagen Golf první generace, kterému jeho majitel a úpravce s láskou říká 16Vampire? Tedy tahle přestavba má s původním Golfem společnou už asi jen karoserii. Posuďte sami, pohon všech kol, 2,0 litrový 16V motor, který po důkladném ladění produkuje více než 1 150 koní a 1000 Nm. To už není Golf, to už je spousty práce a hodně spáleného ethanolu E85, protože na ten tenhle prcek jezdí.

Jenomže i když je tohle auto vážně vyladěné prakticky k dokonalosti, sem tam se něco nepovede. Tak třeba před pár dny na jednom z mnoha startů závodu ve sprintu na čtvrt míle bylo dopředu jasné, kdo bude vítězem. Jenomže náš 16Vampire si po sešlápnutí plynového pedálu jen párkrát poskočil jako děravý fotbalový míč. Jeho cesta tak skončila ještě dříve, než vůbec mohla začít. Po dlouhodobé zátěži to totiž nevydržela hnací hřídel a doslova se odporoučela do věčných lovišť.

Pánové od Boba Motoring, kteří mají Golfa na svědomí, se už ale vyjádřili, že se to vlastně dalo čekat a s opravou rozhodně nebudou otálet. Soupeři tak mají zatraceně málo času, aby se k výkonu a funkčnosti téhle malé bestie alespoň přiblížili.