Známý autařský pořad Fifth Gear je zpět. Přizpůsobuje se době a bude se věnovat hlavně elektromobilům

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Fifth Gear - 19. 10. 2021


Pořadů o autech existuje spousta, ale málokteré se do povědomí nás všech dostaly tak moc, jako Top Gear a jeho sesterský Fifth Gear. A právě druhá jmenovaná televizní show se brzy vrátí na obrazovky, jen ne tak úplně ve formátu, na jaký jsme u ní zvyklí. Vzhledem k tomu, jaká je doba, bude se věnovat výhradně elektromobilitě.

Fifth Gear je jako Fénix. Vždy chvíli září, pak zmizí a po čase znovu vstane z popela. Ostatně, teď je to potřetí, kdy se vrací na televizní obrazovky. Jenomže tentokrát pod názvem ‚Fifth Gear: Recharged‘ a jak už jsme řekli, věnovat se bude především elektrickým automobilům. Důvod? „Téměř každý výrobce aut vsadil na elektromobilitu, takže se nám zdá pořad zaměřit právě na to jako rozumný nápad,“ řekl výkonný ředitel společnosti Fifth Gear Neil Duncanson.

Dále dodal: „Elektromobily byly v pořadu vždy na vedlejší koleji. Ale nyní se na ní dostanou spalovací motory. Reagujeme tak na měnící se postoje a chování publika.“

O masivní rozšíření pořadu mezi publikum by se měl v prvé řadě postarat Rory Reid. Ostatně, pro diváky je starým známým, vždyť byl jedním z moderátorů Top Gearu. V pořadu ale nebudou chybět ani stálice Fifth Gearu Vicki Butler Henderson a Jason Plato. K nim se pak čas od času přidá bývvalý pilot F1 Karun Chandok, také inluencerka a nadšená uživatelka elektrických aut Grace Webb a občas také Tiff Needell.

A co auta? Už teď je jasné, že nuda to rozhodně nebude. V pořadu se představí CUPRA Born, Porsche Taycan, Audi e-Tron GT nebo Škoda Enyaq iV. Kromě toho pořad představí i elektrifikované modely jako Ferrari SF90.

Ve Velké Británii proběhne premiéra pořadu už 25. listopadu, a to na Discovery+. Později pak bude dostupná po celém světě.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru