Známá hudební skupina Lucie bude jezdit ve vozech CUPRA Formentor. Na silnici její členy bezpečně poznáte

Autor: Anina Russová - Zdroj: CUPRA - Foto: Karolína Holubová/Matěj Paprčiak - 7. 9. 2022


Spojení značky SEAT, respektive v tomto případě CUPRA a hudby není ničím novým. Výrobce například spolupracuje na jednom z největších hudebních festivalů Evropy (Primavera Sound), který se pravidelně začátkem léta koná v Barceloně. I v Česku se spojila CUPRA s hudbou. V tomto případě s dnes už legendární skupinou Lucie, která bude jezdit vozy CUPRA Formentor.

Jiné barvy a pro Kollera více výkonu

Začneme ale tím důležitým, tedy jednotlivými auty, která byla skupině v pondělí 5. září předána v Tuchoměřicích. Všichni členové kapely budou jezdit modely CUPRA Formentor, přičemž jediný, kdo má lehce odlišný vůz je David Koller. Dle tiskové zprávy by měl, stejně jako zbytek kapely jezdit vcelku „obyčejnou“ CUPROU Formentor s benzinovým motorem o objemu 1,5 litru. Jakkoliv tento vůz bude mít k dispozici, s potutelným úsměvem na rtech si k zápůjčce odvezl verzi VZ s motorem 2.0 TSI DSG 4WD, která je naladěna na 310 koní. Asi ho také chápete, mám pravdu?

Zbytek kapely tak bude mít v ruce 150 koní, které přes sedmistupňovou převodovku DSG přenáší na silnici přední kola. Vozy se liší jen barvou, některé jsou v šedé Magnetic, další v šedé Graphene. V rámci příplatkové výbavy dostala všechna auta přípravu pro tažné zařízení, 19“ kola Performance, zadní parkovací kameru a černé čalounění stropu. Všechna auta vozí také polepy s názvem kapely a logem značky CUPRA, na silnicích je tedy bezpečně poznáte.

Spojení s hudbou dává smysl

Společnost AutoPalace Group má s propojením aut a hudby velké zkušenosti. Je jedním z partnerů hudebního festivalu Soundtrack, který se pod taktovkou Michala Dvořáka koná pravidelně v Poděbradech. „Zcela mimořádná a osobitá hudba české rockové skupiny Lucie dlouhodobě těší veřejnost nejen v Česku, ale také v zahraničí. Nesmazatelně se tak zapsala do dějin české moderní hudby a já jsem nesmírně rád, že tímto partnerstvím se symbolicky spojuje její dosavadní úspěch v hudebním světě s tím naší úspěchem a současným rozvojem v oblasti kvalitních služeb při poskytování mobility na našem trhu. Pro společnost AutoPalace Group je to další projekt v oblasti podpory kultury a já pevně věřím, že partnerstvím s Lucií v roli našeho ambasadora alespoň trochu přispějeme k dalšímu šíření kvalitní české rockové muziky, a zároveň tím přirozeně potěšíme naše současné i budoucí zákazníky,“ řekl při slavnostním předání vozů František Švec, generální ředitel AutoPalace Group.

První auto byl Trabant i Jeep

V rámci předání jsme měli možnost se kapely zeptat na pár zajímavostí z jejich motoristického života. David Koller nám tak prozradil, že jeho prvním autem byl Renault 9, ve kterém celá kapela jezdila po revoluci na koncerty. Renault 9 je ovšem z dnešního pohledu poměrně malý sedan. Jak se tam kapela naskládala, to si vlastně ani neumím představit…

Michal Dvořák se pochlubil Trabantem ve verzi kombi, který dostal od nevlastního dědy. A protože šlo o překvapivě prostorné auto, dědovi vozilo cimbál a Michalovi pak kompletní polystyrenové odhlučnění tehdejší zkušebny v Mikulandské ulici.

Robert Kodym si dle svých slov udělal řidičák až ve 30 letech, protože do té doby kvůli muzice prý „neměl čas“. Jenomže pak za ním přišel kolega Michal Dvořák a nabídl mu, že mu dá svůj Trabant. Ten tedy přešel na nového majitele, který v něm ale podle svých slov vlastně ve finále nikdy neseděl. Prostě „divoký devadesátky“, což Robert Kodym potvrzuje: „On si pak od Michala to moje auto někdo půjčil a když pak probíhal večírek, kde byli členové skupiny Shalom a členové skupiny Plexis, tak to auto zůstalo někde za Prahou v příkopu nabourané a opuštěné. Členové obou skupin to auto opustili, nechali ho tam a od té doby o něm nikdo neslyšel.“ Na závěr dodal, že celá ta situace je zdokumentována v písni jeho kapely Wanastovi Vjecy s názvem Jsem Nevinnej. Tam se zpívá: „Sjeli jsme tripa se Šalomem. Kára je v hajzlu, čert to vem.“

P.B.CH. (vlastním jménem Petr Břetislav Chovanec) vzpomenul na starý Wartburg, který mu věnovala sestra Davida Kollera a který měl ještě řazení pod volantem. David Koller k tomu jen suše poznamenal, že vlastně nevadilo, že to auto tak smrdí, protože to vadilo těm, kteří jeli za nimi. Nicméně právě P.B.CH. se pochlubil s velmi zajímavým prvním autem, které si pořídil v době, kdy se přestěhoval z Prahy a účty za taxi začaly být lehce neúnosné. A protože měl vždy rád vyšší auta, tak sáhl po Jeepu Wrangler.

Přijďte na koncert!

Pokud i vy patříte mezi fanoušky kapely Lucie, jistě vám neuniklo, že spolu s podzimem odstartuje velkolepá show Lucie v Opeře 2022. Spousta z vás asi ví, že podobné koncerty kapela Lucie už jednou před několika lety připravila, nicméně tentokrát to bude trochu jiné.

Kapela toto turné na svém webu popisuje takto: „Podzim 2022 bude vrcholem naší hudební sezóny! Vyrážíme na odložené halové turné po České republice s novým programem s unikátní hudební aranží v doprovodu symfonického orchestru a s organicky efektní dynamickou scénou. Poslední dva roky byly pro všechny velmi těžké. Mimo jiné nám roky 2020 a 2021 ukázaly, že bez kultury to prostě nejde. Jakoby nám chyběl kus naší duše, možnost sebevyjádření, svoboda, a to nejen ta umělecká, kterou bychom si měli bezpodmínečně chránit. O to víc se těšíme, že se v roce 2022 zase vrátíme na pódia našich největších českých a slovenských hal a znovu s vámi zažijeme tu ohromnou energii, která při živém vystoupení vzniká. To je zážitek, který nejde ničím nahradit.“

A v čem to bude jiné? David Koller to popsal takto: „Minulá opera byla akustická. A nebyla s celým symfonickým orchestrem. Tato opera bude elektrická, s kompletním symfonickým orchestrem, dostane jiné aranžmá a zahrajeme asi 25 písniček. A protože to připravujeme dva roky, tak si myslím, že by to mohlo být hezké.“

Koncerty budou v Ostravě, Praze, v Pardubicích, Brně a v Bratislavě. Detaily najdete přímo na stránkách kapely. Nicméně lístky rychle mizí, doporučujeme nečekat.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru