SEAT představil hudebně zaměřené modely Ibiza a Arona Beats, byli jsme u toho

Autor: Anina Russová - 10. 6. 2018


SEAT Ibiza Beats a SEAT Arona Beats jsou nové, speciální modely španělské značky, které jistě potěší všechny ty, kteří rádi za volantem poslouchají hudbu.

Novinářské prezentace jsou různé. Některé jsou zaměřeny spíše na nudná čísla a fakta, jiná zase umí nabídnout spousty emocí a zážitků. Českému zastoupení španělské značky se takové emocemi a zážitky nabité prezentace povedly za poslední dobu hned dvě. Před pár týdny jsem se po krásách středočeského kraje svezla skvělými klasickými auty a prohlédla si novou Cupru Atecu. Minulý týden jsem okusila atmosféru jednoho z největších evropských hudebních festivalů, který se každoročně koná v Barceloně a jmenuje se Primavera Sound. V rámci této vskutku velkolepé hudební akce SEAT představil horkou novinku založenou právě na hudbě, konkrétně modely Ibiza a Arona Beats.

Než se dostaneme k samotným modelům, představíme si ve zkratce samotnou značku Beats Electronics. Jde o americkou společnost, která se už řadu let specializuje na výrobu audiopříslušenství, především pak sluchátek. Založena byla v roce 2006 hudebním producentem a známým rapperem Andre Youngem, kterého ale spíše budete znát pod pseudonymem Dr. Dre. Ten není jen původním vlastníkem, ale jako znalec hudby se také podílel na vývoji prvních modelů sluchátek. Od roku 2014 značku vlastní Apple a mimochodem, prodej firmy udělal z Dr. Dre prvního miliardáře mezi hip-hopovými producenty. S Beats Electronics v současné době spolupracují takové hvězdy jako Nicky Minaj nebo producent a muzikant Will.i.am, který dříve působil v The Black Eyed Peas.

Je tedy jasné, že co se hudební aparatury týče, vsadil SEAT na dobrého parťáka. Ostatně, oba vozy prezentuje rčením, že život je příliš krátký na to, aby byl tichý. A je to velká pravda. Není nic horšího, než špatně naladěná hudba v autě. :) O špatném naladění se v případě Ibizy a Arony Beats nedá vůbec mluvit. Tento prémiový zvukový systém je vybaven sedmi pečlivě sladěnými reproduktory, zesilovačem o výkonu 300 W a výkonným subwooferem. Dva výškové reproduktory jsou v předních dveřích, dva širokoúhlé reproduktory v zadní části a další jsou na vrchu palubní desky. Subwoofer je uložen v prostoru zavazadelníku.

Oba mody jsou samozřejmě vybaveny digitálním přístrojovým štítem, takže mimo jiné právě přehrávanou skladbu vidíte přímo před sebou a nemusíte očima zbytečně uhýbat směrem na 8“ dotykovou obrazovku multimediálního systému. Ten spolupracuje s komunikačními rozhranými MirrorLink, Android Auto i Apple CarPlay. Pro oba modely byla v SEATu vybrána nová barva Magnetic Tech, která byla na představených autech kombinována s oranžovými doplňky karoserie. Zákazníci si ale mohou zvolit kombinaci opačnou, tedy oranžové auto s tmavě šedými doplňky. SEAT ale pro tyto modely nabízí několik barevných kombinací odstínů Eclipse Orange, Urban Silver, Midnight Black a Nevada White. Vybere se každý, ale za sebe můžu říct, že doufám, že po silnicích bude jezdi právě co nejvíce oranžových verzí. Dost bylo nudné bílé a černé. Výrazné barvy modelům značky SEAT velmi sluší!

Ibiza i Arona Betas budou v nabídce se třemi benzinovými a třemi dieselovými agregáty. V případě těch benzinových jde vždy o tříválcový litrový motor. Nabídka začíná verzí 1.0 MPI o výkonu 75 koní a pokračuje motorem 1.0 TSI o výkonu 95 nebo 115 koní. Všechny benzinové verze jsou k dispozici manuální šestistupňovou převodovkou. Nejsilnější TSI pak také s dvouspojkovým DSG. Nabídku dieselů zajistí agregát 1.6 TDI naladěný na 80, 95 a 110 koní. Všechny verze jsou k dispozici s manuálním šestistupňovou převodovkou. Jediná verze s 95 koňmi pak s dvouspojkovým DSG.

Ještě vám dlužím rychlé představení samotného festivalu Primavera Sound, kterého je značka SEAT každoročním sponzorem. Pokud patříte mezi milovníky hudby, a věřte, že je jedno jaké, tuhle akci byste si alespoň jednou v životě neměli nechat ujít. Na několika podiích zde vystupuje neuvěřitelná přehlídka světově proslulých interpretů. To, že si vybere každý, dokazuje třeba i letošní koncert Nicka Cavea, po kterém nastoupila fantastická Björk. Tak rozdílná hudba, a přesto stejné nadšení od diváků. Těch bylo mimochodem za celé konání festivalu skoro čtvrt milionu. Mezi vystupujícími se ale objevili dnes velmi populární Arctic Monkeys nebo báječná zpěvačka Lorde, jejíž píseň Everybody Wants To Rule The World uváděla na trh tehdy nové vozy Rolls-Royce Black Badge

Pro mě osobně byla největším objevem festivalu kapela, která si říká Superorganism. Vede ji mladičká slečna z Japonska, která ovšem za mikrofonem neskutečně vyrostla. Jejich hudba je hodně „nabasovaná“, melodická a živá. Do aparatury modelů Beats jako dělaná. :)  Pokud vás tedy hudba baví, milujete města tepající životem, jakým je právě Barcelona a neumíte odmítnou pláž a už v květnu teplé moře, pak si příští rok Primaveru nenechte ujít.

Štítky: , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru