Zloději se pokusili ukrást Porsche 718 Boxster. Nezvládli to, protože ani jeden neuměl s manuální převodovkou

Autor: Anina Russová - Zdroj: Fox5 - Foto: Porsche - 10. 12. 2023


V Evropě jsme zvyklí na to, že zloději úřadují hlavně přes noc, kdy jsou auta bez dozoru. Jenomže ve světě je tomu jinak. V Americe vám auto parta zlodějů může chtít sebrat kdykoliv se jim zamane, třeba i při parkování. Jediné, co je zjevně může zastavit, je manuální převodovka.

Právě k takovému dost bizarnímu případu došlo 26. listopadu večer v Marylandu, tedy jen kousek od Washingtonu. Dle informací tamní policie a také kanálu Fox 5 řidič své Porsche 718 Boxster zaparkoval před svou restaurací, když se vedle něj objevil červený Nissan Rogue se čtyřmi muži. Vše, co se následně odehrálo, zachytila kamera umístěná za předním oknem Porsche. Ze záběrů je patrné, že kromě řidiče vystoupili z Nissanu zbylí tři muži, všichni v maskách, a navíc se zbraněmi v rukou. Pak už se většina dění odehrává mimo kameru.

Z vyšetřování, které stále probíhá ale vyplynulo, že jeden z mužů srazil majitele auta na zem, čímž mu způsobil drobná poranění. Mělo padnout i několik výstřelů, ale žádný naštěstí nikoho nezasáhl. Jeden ze zlodějů se pak posadil za volant a pokusil se s autem ujet. Ale ani na několik pokusů se mu to nepovedlo, autu pokaždé zhasl motor. Všichni čtyři pak z místa raději zmizeli. Je dost děsivé, že vyšetřování ukázalo, že majitel Porsche byl zloději sledován po celou dobu své cesty z Washingtonu.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *