Letošní zima je na sníh poměrně hodně bohatá a tak se není co divit, že si jej po několika letech strádání chtějí kromě dětí užít i dospělí. Ovšem zatímco děti se kloužou na bobech a saních, dospělí ve svých autech a většinou stylem „dveřma napřed“.

Jízda v řízeném smyku je poměrně náročná a chce to cvik, než vejde do krve. A k takovému cvičení je sněhová pokrývka jako dělaná. Problém ovšem nastává ve chvíli, kdy se takový výcvik provádí v běžném provozu nebo se vymkne kontrole. Nemluvě o tom, že ne všechna auta jsou k driftům a tedy i dlouhodobému držení motoru ve vysokých otáčkách, stavěná.

Přečtěte si také:  Policie varuje před "jízdou jako v Rychle a zběsile". Zaměřuje se na driftery na horách

O tom by mohl vyprávět řidič staršího trojkového BMW E46, který si vyrazil užít zimní radovánky v Pardubicích. Jenomže jeho auto divokou jízdu nevydrželo a nakonec z něj zůstalo jen ohořelé torzo. V pondělí k požáru auta vyjížděla hasičská jednotka z Pardubic, které hašení zabralo asi hodinu. Už při příjezdu na místo byl požár v plném proudu, a jak se následně ukázalo, příčinou byly právě drifty.

Jak konkrétně vysvětlila Vendula Horáková, tisková mluvčí hasičů z Pardubic: „Motor byl v otáčkách a tak docházelo k nadměrnému zahřívání výfukového potrubí. To se během normální jízdy chladí proudícím vzduchem. Vznítila se tedy s největší pravděpodobností izolace nad katalyzátorem, který byl přehřátý po driftování.“ Škoda byla odhadnuta na asi 100 000 Kč a naštěstí nebyl nikdo zraněn.