V sobotu odpoledne se na stále opravované dálnici D1 stala velmi vážná nehoda. Ve směru z Ostravy na Olomouc se na dálnici připojovalo nákladní auto s vlekem s cisternou, ale během připojovacího manévru dostalo ze zatím neznámých příčin smyk. Plná cisterna něco váží a už asi víte, že fyzikální zákony fungují. Proto ten smyk skončil monumentálním nárazem do středových betonových svodidel. Souprava začala po nárazu rychle hořet a řidič tak měl velké štěstí, že z auta, respektive z vraku kabiny, stihl včas vystoupit.

Jak moc silný náraz to byl dokazuje i fakt, že těžká svodidla se rozletěla do okolí, jako kdyby byla z papíru. Aby toho nebylo málo, dopadla svodidla až do protisměru, kde na to nestihl zareagovat řidič osobního vozu a do jednoho z nich naboural. Naštěstí se mu nic nestalo. U obou řidičů byla dechovou zkouškou vyloučena přítomnost alkoholu.

Dálnice však byla po několik hodin zcela uzavřena, což samozřejmě vedlo k dlouhým kolonám. I těmi se museli proplést hasiči, kteří mířili k nehodě. Jak taková cesta vypadá a jak vypadá následná práce hasičů na místě takové nehody vám ukáží přiložená videa. Mimo to ale ukazují také neznalost většiny řidičů, kteří vůbec netuší, jak a kam uhýbat. Někteří raději ani neuhnou. Je tohle opravdu nutné? Prosím, dávejme pozor na všechna záchrannářská, policejní či hasičská auta. Jednou je můžeme potřebovat i my!