Zběsilá jízda cizince s kradenou dodávkou skončila v protisměru a demolicí dvou policejních aut

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 9. 11. 2022


Pokud patříte k těm, kteří po tankování jdou zaplatit a nezamknou si auto, měli byste zpozornět. Právě takové nezajištěné auto si vyhlédl cizinec, který s ním následně ujížděl policii a dvě její auta totálně zdemoloval. Chybělo ale málo a jeho ujíždění by na dálnici v protisměru mohlo způsobit tragédii.

Vše začalo na jedné z čerpacích stanic na Rokycanské třídě v Plzni, kde si 31cizinec vyhlédl nezamčenou dodávku Renault Master. Její právoplatný řidič si krádeže hned všiml a zavolal policii, která se za zlodějem, který mezitím ujížděl z města směrem na dálnici D5, vydala.

Přečtěte si také:  Při honičce za ujíždějícím řidičem dostal policista smyk a s autem skončil mimo silnici. Auto je na odpis, policista zraněný

Do stíhání dodávky se pustilo hned několik policejních hlídek, zloděj ale na ně reagoval tím, že ujížděl, co autu síly stačily. „Na dálnici poté úmyslně najížděl na služební vozidlo policistů z dálničního oddělení, následkem čehož policisté vyjeli mimo komunikaci a narazili do svodidel. Jeho zběsilá jízda skončila na silnici číslo 27 u sjezdu na dálnici ve směru jízdy na Klatovy, kde ho policisté zastavili v protisměru. Cizinec přitom doslova zdemoloval služební policejní vůz, který hlídka použila jako donucovací prostředek zahrazení cesty vozidlem,“ popsala krajská policejní tisková mluvčí Michaela Raindlová.

Je velké štěstí, že policisté byli v tu dobu mimo auto. Vzhledem k tomu, že z něj zbyl jen šrot, nejspíš by tvrdý náraz neměli moc šancí přežít. A je velké štěstí, že honička nepokračovala na dálnici, v protisměru by vůbec nemusela dopadnout dobře. Policisté u řidiče provedli zkoušku na přítomnost alkoholu a drog, ale obě skončili negativním výsledkem.

Přečtěte si také:  Chytré telefony s Androidem možná brzy budou umět detekovat nehodu a zavolat pomoc

To ale nic nemění na věci, že 31letý cizinec je obviněn ze spáchání trestných činů neoprávněné užívání cizí věci, poškození cizí věci a trestného činu násilí proti úřední osobě. Za to všechno mu hrozí až šest let ve vězení.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek