Sovětská automobilka ZAZ která sídlí na Ukrajině, už má svou největší slávu za sebou. Jeden Rus se ale rozhodl, že si postaví moderní reinkarnaci model ZAZ 965. A jak řekl, tak udělal.

Automobilka ZAZ (Záporožský automobilový závod) začala vyrábět automobily na přelomu 50. a 60. let minulého století. Funguje i dnes, ale jde spíše o montovnu pro další evropské automobilky, které v její továrně nechávají vyrábět své levnější modely. Mnohdy dostanou namísto svého původního výrobce i znak ZAZ.

A tento znak má i výtvor z přiložené galerie, který ale nevypadá vůbec špatně. Jde o moderní reinkarnaci ZAZu 965, která stojí na základech dnešního Volkswagenu Beetle. Nebylo to ale vůbec jednoduché, protože brouk má samonosnou karoserii. Bylo tedy potřeba pracovat opatrně.

Původní zůstaly jen sloupky a střecha – stále z ní původní auto lze poznat. Zbylé tvary ale nahradily nové, které starý záporožec opravdu připomínají. Karoserie je vyrobena z laminátu a celkově to vypadá, že práce byly prováděny velmi poctivě. Interiér ale žádných změn nedoznal.