Závod ve sprintu: Tesla Model S proti AMG e 63 S, RS 6 a M760Li

Autor: Pavel Srp - 4. 7. 2018


Tesla proti všem. Tak by se dalo popsat přiložené video, v němž uvidíme závod ve sprintu čtyř automobilů. Na startovní čáru se vedle sebe postaví Tesla Model S P100D, Audi RS 6 Avant Performance, BMW M760Li xDrive a Mercedes-AMG E 63 S kombi 4Matic+. Jak to asi dopadne?

Všechno to jsou auta s obrovskými výkony a neskutečnou dynamikou. Průběh závodu tak bude jistě zajímavé sledovat. Podle parametrů se ale Tesla zdá být vítězem, do srovnání dorazilo aktuálně nejvýkonnější provedení tohoto amerického elektromobilu. Pohon všech kol je samozřejmostí, což je ostatně poznat podle „D“ v názvu.

Naproti ní stojí auta s přeplňovanými osmiválci v případě mercedesu a audi a s přeplňovaným dvanáctiválcem v případě BMW. Výkonové jsou si všechna tato tři auta podobná, nabízejí výkon kolem 600 koní a točivé momenty přes 800 Nm. Také tato auta jsou vybavena pohonem všech kol.

Magazín CarWow natočil z tohoto závodu 360° video, dá se tedy prakticky libovolně otáčet. Kamera byla umístěna na Audi RS 6, které už od začátku na všechna ostatní auta ztrácí. Tesla od začátku ujíždí všem, nejlépe se drží BMW, hned v závěsu je Mercedes-AMG a poslední je Audi.

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru