Počasí je v posledních dnech jako na houpačce. Jeden den je skoro 20 stupňů a druhý sotva dva. To s sebou nese nejen zvýšené riziko nastydnutí, ale hlavně pořádných problémů pro řidiče. To jistě můžou potvrdit hasiči z Plzeňského kraje, kteří v úterý zasahovali u nehody Škody Octavia, jejíž řidič nezvládl namrzlou silnici a skončil v příkopu převrácený na střechu. Dle informací od hasičů se nikomu nic nestalo a původně to asi vypadalo na poměrně rychlý zásah a rychlé vrácení auta na kola.

Jenomže v průběhu zásahu a stále v době, kdy byla silnice namrzlá, se k místu původní nehody blížil červený Ford Transit a za ním další octavia. Těžko říct, co se to tam vlastně stalo, ale ze záběrů z hasičského auta to vypadá, že oba řidiči přes mlhu přehlédli majáky hasičských a policejních aut.

Řidič dodávky to ubrzdil před hasiči na poslední chvíli, ale řidič octavie jedoucí za ním už ne. Naštěstí nenaboural do nikoho ani ničeho, ačkoliv to bylo o fous, protože jeden z hasičů stál jen kousek od něj.

Přečtěte si také:  Chladné a vlhké počasí může silnice změnit v kluziště. Především černý led může nepříjemně překvapit

Auto se mu na zledovatělé silnici rozkymácelo a nakonec skončilo také v příkopu, v tomto případě však na boku. Velká poklona patří hasiči, kterého při tom málem srazil. Ačkoliv věříme, že se lekl, v sekundě byl u převráceného auta a začal řešit stav řidiče. I v tomto případě to dobře dopadlo a nedošlo k jeho zranění.