Místem vzniku nového vozu s názvem Sand Racer jsou Spojené arabské emiráty. A je to vlastně celkem logické. Jedná se totiž o spojení off-roadu a „supersportu„. Kde jinde by měli tuto myšlenku zrealizovat, než v místě, kde je de facto jen poušť, a supersporty na místních komunikacích tvoří brutální majoritu.

Zarooq Motors Sand Racer 1

Zarooq Motors oficiálně představuje vůz Sand Racer, který se nijak netají inspirací modelem Parcour. Ten představila společnost Italdesign Giugiaro a chvíli to vypadalo, že koncept zůstane v Itálii a k realizaci se vrhne společnost Lamborghini. Uteklo však více než dva roky a myšlenku zrealizovali právě v Emirátech. Sand Racer představuje kombinaci supersportovního kupé a off-roadu, která by měla být schopná předvádět solidní jízdní vlastnosti na asfaltu a téměř nezměněnou rychlostí pokračovat také v terénu. Pouze dvoumístný automobil má na délku 4 200 mm, šířku 2 048 mm a důležité je, že díky velkému využití karbonu by měl vážit jen cca 1 000 kg. Pro ladné přeskakování písečných dun se myslelo také na rozložení hmotnosti, které má hodnotu 40:60 v prospěch zadní nápravy.

Za omezení interiéru pouze pro dvě osoby může před zadní nápravou uložený agregát. Bude se jednat o vidlicový šestiválec o objemu 3,5 litru, který bude díky přeplňování dvojicí turbodmychadel nabízet výkon přesahující hodnotu 500 koní. Pokud byste čekali nějaký sofistikovaný systém přenosu výkonu na všechna čtyři kola, budete překvapení. Jednoduchá šestistupňová převodovka s hydrodynamickým měničem bude posílat výkon motoru pouze na zadní kola.

Zarooq se prý bude soustředit na širokou nabídku verzí pro každého. Základ bude tvoři verze s laminátovou karoserií a zmíněným šestiválcem se sníženým výkonem na 310 koní (228 kW) a točivým momentem 371 Nm. Nejedná se však o model pro „cenu od“. I tato verze vyjde nejméně na 100 000 dolarů (2 540 000 Kč).  Zarooq však slibuje veškeré palubní vymoženosti, na které je náročná místní klientela zvyklá.

Nedíváme se na žádný koncept, jedná se o hotový vůz, který již v roce 2016 vznikne ve 20 exemplářích. Do budoucna by se k Sand Raceru měla přidat také verze s pohonem všech čtyř kol a prodlouženým rozvorem, který nabídne vnitřní prostor pro další dva pasažéry. Zarooq plánuje také vybudování off-roadového okruhu, kde budete mít možnost vůz pořádně vyzkoušet, ale také se zúčastnit speciální kurzů, které vás naučí pořádně řídit.

Přečtěte si také:  Volkswagen už brzy představí nový Multivan, ale i elektromobil ID.BUZZ a další elektrifikované modely