Zimní měsíce jsou pro řidiče hodně náročné. Kromě sněhu a brzké tmy je může snadno potrápit i náledí. Především pak černý led, který je nesmírně nebezpečný. Jen před nedávnem jsme vám jeho zákeřnost popisovali a radili také, jak jej poznat.

Ovšem i přes všechny snahy je černý led velmi nebezpečným jevem, o čemž se přesvědčilo několik desítek řidičů na dálnici v New Jersey. Na první pohled takřka neviditelná námraza tam způsobila hromadnou dopravní nehodu 65 aut.

Přečtěte si také:  Pozor na zákeřný černý led. Na první pohled není poznat, ale pro řidiče je velmi nebezpečný

K první nehodě došlo ve středu po šesté hodině ráno na nájezdu na dálnici. Do této části nehody bylo dle policie zapleteno 15 aut. Ovšem už o asi 10 minut později se jen o kousek dál stala další nehoda, ve které nakonec zůstalo 50 aut. A nešlo jen o plechy. Některá auta byla tak poškozená, že z nich uniklo palivo, což hasičům výrazně ztěžovalo a prodlužovalo zásah.

Šest lidí nakonec skončilo v nemocnici s vážnějšími zraněními, několik dalších s lehčími, přičemž byli po ošetření propuštěni do domácího léčení. Šerif tamního okresu pak vysvětlil, že šlo opravdu o černý led, tedy takřka neviditelnou námrazu. Jakmile se stala jedna nehoda, šlo to následně velmi rychle. Pokud by bylo bývalo sucho, nejspíš by následky nehody nebyly tak masivní.

Přečtěte si také:  O adventu si se u obchodních center stává více nehod. Na vině je hlavně přednost v jízdě

Mimochodem, toto nebyla jediná nehoda v tamním okresu. Vlivem ledové bouře policisté nakonec řešili jen to jedno ráno dalších 33 dopravních nehod.

Přidat komentář