2021-toyota_gr86-bila

Zadřený motor Toyoty GR86 má dobrý konec. Toyota se rozhodla, že veškeré opravy zaplatí

Od Anina Russová | Zdroj: The Drive - Ilustrační foto: Toyota - 6. 8. 2022


Příběh o rozbitém motoru Toyoty GR86 proběhl snad celý svět. Ačkoliv problém nejspíše nevznikl chybou majitele auta, servis si usmyslel, že ano a odmítl opravu na záruku. Majitel se ale s verdiktem nechtěl smířit, a tak svůj příběh zveřejnil. Po obrovském veřejném nátlaku se automobilka chytila za nos a opravu prý uhradí.

Největší zádrhel nebyl ani tak v tom, že by měl majitel problém s autem, ale právě hlavně v přístupu servisu. Ten totiž prošel facebookovou stránku dotyčného a na žádost o opravu mu odpověděl jeho vlastní fotografií, na které driftoval. Servis to viděl jako důkaz toho, že majitel s autem nezachází moc šetrně. Jenomže sama Toyota model GR86 prezentuje jako sportovně laděné a zábavné auto, kterému drifty nejen, že jdou, ale také i zatraceně sluší. A sama Toyota se k případu vyjádřila tak, že pro ni je spokojenost zákazníků důležitá a vše prověří. A tím byla situace uzavřena.

Uběhlo několik málo dnů a vše se změnilo. Toyota si nejspíš nemohla nevšimnout velkého zájmu veřejnosti, ostatně, příběh se rozšířil snad po všech sociálních sítích. Jakkoliv zdůraznila, že závodění nebo zacházení s autem v rozporu s návodem, může znamenat ztrátu záruky, v tomto případě motor na své náklady vymění. Svou roli v tom prý hraje i to, že auto neprošlo žádnou nepovolenou úpravou, která by mohla na porušení záruky mít vliv.

Přečtěte si také:  Pokud chcete s novým autem vyrazit na okruh, dejte dobrý pozor na ztrátu záruky. Ani pojištění pak nefunguje

Jakkoliv je konec celého příběhu vlastně dobrý, je nutné zdůraznit, že to, co Toyota tvrdí, je fakt u většiny automobilek. Každé auto má svůj návod na používání a každá automobilka má svá pravidla záruk. A řada z nich, jakkoliv auta prezentuje jako sportovní a zábavná, záruky v případě závodů a nesprávného užívání ruší.