Moderní servisní střediska nejsou výsadou posledních několika dekád, ale jsou tu s námi už více než půl století. Dokazuje to video z 50. let minulého století.

Ve videu uvidíme servisní středisko jednoho družstva ze svazu výrobních družstev. To má nejmodernější vybavení, díky čemuž lze nejen diagnostikovat závady, ale také naprosto přesně nastavovat jakékoliv auto – nejen ta vyrobená v Československu, ale i ve zbytku Evropy a světa. Servisy výrobních družstev dokáží i nastavovat geometrii náprav, seřizovat světla anebo měnit provozní kapaliny. Tehdy navíc servisy fungovaly jinak, díly se často opravovaly anebo dokonce v servisech i vyráběly. Dnes se často spíše mění.

Pokud budete chtít, umyjí vám také auto. Využijí k tomu mycí linku, která na auto nejen umí nanést šampón, ale umí také stříkat proud vody, kterým ho opět smyje. Pokud by to nestačilo, přijde na řadu i doleštění, respektive vyleštění karoserie.

To, že je video staré, dokazuje fakt, že propaguje vůbec první Škodu Octavia, která jen před pár týdny oslavila své 60leté výročí.

Škoda Octavia slaví kulaté jubileum, představena byla už před 60 lety