https://auto-mania.cz/prazane-chteji-lepsi-podminky-pro-zivot-v-hlavnim-meste-nejvice-je-trapi-dopravni-kolony-malo-parkovacich-mist-a-nedostupnost-bydleni/

Začíná dlouhá oprava Barrandovského mostu. Poradíme, na co se cestou autem připravit a kudy jet

Od Anina Russová | Zdroj a foto: TSK Praha - 16. 5. 2022 0

Kdo projížděl o víkendu kolem Barrandovského mostu v Praze, nemohl si nevšimnout prvních opatření k jeho rekonstrukci. Ale právě dnes, tedy v pondělí, vše vypukne naostro. Řidiči si musí připravit pevné nervy i čas na své cesty navíc. Kolonám se nevyhneme a je jisté, že se propíšou i do dalších částí města, například i do tunelového komplexu Blanka. Právě v něm bude průběžně snižována rychlost, aby se kolony alespoň trochu rozptýlily.

Objízdná trasa bez dálniční známky

Největší omezení přinese kompletní uzavření nájezdu na most od ulice Strakonická, kde bude zbourána a postavena zcela nová rampa. Na most se tedy z této strany po dobu 110 dní řidiči vůbec nedostanou.

Přečtěte si také:  Oprava Barrandovského mostu zasáhne provoz v tunelu Blanka. Rychlost v něm bude kvůli rekonstrukci průběžně snižována

Možností, jak se dostat na druhou stranu Vltavy, zůstane stále několik. Pokud navíc povede objízdná trasa po standardně zpoplatněném úseku Pražského okruhu, mohou jej řidiči využít i bez dálniční známky. Po celou dobu rekonstrukce Barrandovského mostu se totiž na placené úseky objízdných tras vztahuje výjimka.

Už za týden odstartují přípravné práce před rekonstrukcí Barrandovského mostu. TSK slibuje, že se vyhne ranní špičce

TSK Praha řidičům doporučuje využít vyznačenou objízdnou trasu po Pražském okruhu ve směru k ulici K Barrandovu nebo v opačném směru přejet řeku po Lahovickém mostě na Pražském okruhu. Do města mohou řidiči také zamířit buď sjezdem v Písnici a ulici Libušská, či sjezdem Vestec, popřípadě až k dálnici D1 a odtud zamířit do centra po ulici 5. května.

Další možností je nová vratná rampa, která se dokončuje u Lihovaru. Řidiči jedoucí z Chuchle na Barrandovský most pojedou nejdříve rovně pod Barrandovským mostem ke křižovatce u Lihovaru a těsně před ní se otočí po nové rampě zpět do směru přes Vltavu a na jedenou na Barrandovský most v opačném směru.

Uzavřena bude i polovina jižního mostu směrem na Jižní spojku. Jeden jízdní pruh směrem ze Smíchova na Jižní spojku bude proto převeden do protisměru, aby mohl být zachován provoz na mostě ve třech jízdních pruzích v obou směrech.

Přečtěte si také:  Praha přiznala obavy kvůli rekonstrukci Barrandovského mostu. Kolony budou delší, a i na místech, kde jindy ne

TSK dále doporučuje využívat některou z chytrých mobilních aplikací, jako Waze, Google nebo Mapy. Ty na základě reálných dat přímo z provozu dokážou najít optimální trasu v každou denní či noční dobu.