2023-Porsche_911_Dakar

Za kolik zajelo Porsche 911 Dakar Nürburgring? Není to důležité, řidič se hlavně bavil jízdou po trávě a zkratkami

Autor: Pavel Srp - Zdroj: youtube.com - Foto: Porsche - 21. 8. 2023


Porsche 911 Dakar je autem, které nabízí dva světy, které se zpravidla vylučují, v jednom. Je to sportovní auto, které je určeno mimo silnice. Geny Porsche v něm bezpochyby jsou, takže vzít ho na Severní smyčku Nürburgringu není nesmysl, ale řidič, kterým byl Christian Gebhardt, s ním nejezdil jen po trati, ale i mimo ni.

Tohle auto pohání třílitrový šestiválec biturbo s výkonem 353 kW/480 koní a maximálním točivým momentem 570 newtonmetrů. Spojen je standardně s automatickou převodovkou a pohonem všech čtyř kol. Obouvá také standardně terénní, přestože vcelku nízkoprofilové pneumatiky. I tak dokáže z nuly na 100 km/h zrychlit během 3,4 sekundy. Zrychlování utne omezovač rychlosti – právě kvůli terénní, pneumatikám – ve 240 km/h. To si ostatně můžeme v přiloženém videu na dlouhé rovince Döttinger Höhe prohlédnout.

Přečtěte si také:  Alpine A424_β představen. Vyzve elitu mistrovství světa vytrvalostních závodů FIA a 24 hodin Le Mans v roce 2024

Auto na Severní smyčku Nürburgringu vzal tradičně německý magazín Sport Auto a za volant seděl právě Christian Gebhardt, který okruh zná jako své boty. Tentokrát ale nejel na co nejčistší stopu, ale naopak si cestu zkracoval přes obrubníku a přes trávu a jednou – těsně před karuselem – to vzal dokonce zkratkou mimo okruh.

I tak se ale povedlo zajet velmi rychlý čas. Časomíra se totiž pro protnutí cílové čáry zastavila na časem 7 minut, 39 sekund a 40 setin.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *