policejni-kontrola (5)
Ilustrační foto

Je až zarážející, že si řidiči stále myslí, že případné policejní hlídce ujedou. Myslel si to nejspíš i řidič starší Audi A3, kterého policisté původně chtěli zastavit kvůli kontrole a propadlé technické. V mžiku z toho ale byla honička, při které posádky dosahovali rychlosti 200 km/h.

Ve chvíli, kdy chtěla hlídka řidiče na silnici I/35 od Zámrsku na Vysoké Mýto v Audi zastavit, rozhodl se místo toho otočit do protisměru a zmizet. Nutno říct, že se snažil, policejní auto za ním muselo jet opravdu velmi rychle, několikrát překročilo o oněch zmíněných 200 km/h. Během zběsilého ujíždění řidič navíc lehce boural, je vlastně docela zázrak, že se nikomu nic nestalo a odneslo to jen zpětné zrcátko.

Přečtěte si také:  V Polsku proběhla policejní honička jako z filmu. Ujíždějící řidič ohrozil desítky lidí ve vlaku

Řidiče policisté nakonec zastavili a z auta jej dostali s hrozbou namířené zbraně. Jak se následně ukázalo, 37letý řidič měl kromě propadlé technické ještě také zabaven řidičák. Dechové zkouška a test na drogy ale byly negativní. Vše je ještě policí vyšetřováno, ale je dost pravděpodobné, že dotyčný skončí na nějakou dobu za mřížemi.

Má to i druhou stranu mince

Jakkoliv je naprosto jasné, že policisté dělali svou práce, a zjevně dobře, když řidiče chytili, na sociálních sítích se rozhořela poměrně ostrá debata. Jedni policistům tleskají, jiní se pozastavují právě nad tak nebezpečnou jízdou, jakou kvůli propadlé technické policisté předvedli.

Ostatně, i oni sami k tomu na svém facebooku napsali: „Policejní oktávka se řítila téměř dvoustovkou a audina stále mizela v nedohlednu. Během pronásledování a nebezpečného předjíždění Audi ‚škrtlo‘ o Škodu Rapid jedoucí ve stejném směru jízdy.“ Zní to skoro jako popis akčního filmu, ovšem děsivé je, že to je realita. A ještě děsivější je přímo policejní video, kde je vidět, že desítky řidičů měli co dělat, aby se extrémně rychle jedoucí audi a policejní octavii vyhnuli. Neměli na to moc čas a neměli často ani moc kam.

Přečtěte si také:  Drsná policejní honička po příbramských silnicích. Zfetovaný řidič najížděl na policisty

Řada diskutujících pak upozornila na to, že prohnat se, byť pod majáky, obcí rychlostí 170 km/h nebylo dvakrát bezpečné. K další velmi nebezpečné situaci došlo těsně před zastavením ujíždějícího řidiče, kdy si policisté najeli do protisměru přímo proti jedoucímu autu. I na to diskutující několikrát upozornili. Důležité nakonec ale je, že se nikomu nic nestalo a zběsilý šofér audi byl zadržen.

Přidat komentář