Drsná policejní honička po příbramských silnicích. Zfetovaný řidič najížděl na policisty

Autor: Tisková zpráva - Zdroj a foto: Policie ČR - 18. 8. 2020


Tři čtvrtě hodiny pronásledovalo několik hlídek ujíždějící vozidlo, které místy jelo rychlostí až 160 km/h. Honička se odehrála v pondělí kolem čtvrté hodiny ranní.

Policisté si všimli v Dobříši volva, kterému nesvítilo přední světlo, a rozhodli se ho zastavit. Řidič ale zastavit rozhodně neměl v úmyslu a začal okamžitě ujíždět na dálnici D4 ve směru na Příbram a dále pokračoval po silnici I/18 až do města Sedlčany. Řidič nereagoval na žádné a opakované výzvy k zastavení, ignoroval blikající majáky, houkání a rozsvícený nápis „Stop“. Proto byla na pomoc přizvána i letecká služba.

U osady Zrůbek dokonce neváhal agresivní řidič vytlačit služební auto do příkopu, kdy ohrozil životy a zdraví policistů, způsobil tím hmotnou škodu ve výši asi 30 000 Kč. Další hlídka pak byla nucena střílet na pneumatiky prchajícího vozu, ale ani to řidiče od dalšího ujíždění neodradilo. Pokračoval v jízdě až do Sedlčan, kde kličkoval obytnou zástavbou. Odtud pokračoval zpět směrem na Zrůbek, kde čekající policisté použili zastavovací pás. I s prázdnými pneumatikami ujel řidič volva ještě několik desítek metrů, než hlídky ujíždějící auto vytlačily mimo komunikaci.

Na místě potom příslušnici policie zadrželi dvě osoby, obě pod vlivem amfetaminu. Čtyřicetiletý řidič seděl za volantem kradeného auta. Svým jednáním se dopustil trestného činu násilí proti úřední osobě, poškození cizí věci, ohrožení pod vlivem návykové látky a neoprávněné užívání cizí věci. Za tyto skutky stanovuje trestní zákoník až šestiletý pobyt za mřížemi.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru