policejni-honicka-auto-v-oceanu-video

Automobilová honička opravdu jako z filmu. Její konec je jako kaskadérský kousek

Autor: Anina Russová - Zdroj: Santa Cruz Police/Facebook - Foto: Carscoops - 7. 7. 2020


Americké automobilové honičky jsou od počátků motorismu tak proslavené, že se bez nich neobejde žádný pořádný akční film. A věděli jste, že právě díky automobilovým honičkám vlastně vznikly závody Nascar? To bylo ještě v době, kdy Amerika bojovala s vyhlášenou prohibicí, a pašeráci alkoholu prchali před policisty.

V dnešní době už ale při honičkách nejde o pašeráky, ale častěji o opravdu nebezpečné zločince, kteří se stůj, co stůj snaží zmizet před rukou zákona. Jednoho takového zběsilého jezdce řešili policisté nedávno i v kalifornském Santa Cruz.

Honička ovšem začala o pár kilometrů jinde, konkrétně v restauraci v Davenportu, kde si policií zatím blíže neidentifikovaný muž se zbraní v ruce vyhlédl auto a ukradl jej. Policisté jej i přes hustou dopravu našli a vydali se za ním. Honička to byla rychlá, občas se blížili až ke 160 km/h, což ve městě rozhodně není nic bezpečného.

I proto se od něj policisté ve chvíli, kdy dorazili do Santa Cruz, raději vzdálili s tím, že si na něj počkají, až to bude nejméně čekat. Díky kamerovému systému to není nic těžkého. Jenomže se ukázalo, že řidič rozhodně nehodlal zpomalovat. A tak se není co divit, že nezvládl jednu zatáčku ve West Cliff Drive, prorazil svodidla a s autem skočil přímo do oceánu.

Ačkoliv padal několik desítek metrů a auto dopadlo na střechu přímo do rozbouřené vody, řidič přežil a dokonce se z auta dostal sám. A měl velké štěstí, voda rozhodně nebyla klidná a s troskami auta si pohrávala jako vítr s papírovým kapesníkem. Řidič se nakonec dostal i zpět nahoru jen díky tomu, že vyšplhal po skalistém srázu. Tam už ale na něj čekala policejní hlídka, která jej převezla do vazby. Auto nakonec ven dostávali hasiči.

Řidič je obviněn nejen z krádeže a ohrožování zbraní, ale také z ujíždění policii, nebezpečného chování a řady dalších přestupků. Vězení se nejspíš nevyhne.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru