V Polsku proběhla policejní honička jako z filmu. Ujíždějící řidič ohrozil desítky lidí ve vlaku

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Polskie Linie Kolejowe - 30. 3. 2021


Řada akčních filmů, ale i kreslených komedií, ve kterých ujíždějící řidič prchá před policií, končí u vlakové trati, kterou řidič projede na poslední chvíli a policisté už to zpravidla nestihnou. Co je ale na filmovém plátně vcelku zajímavou podívanou, je v reálném životě nesmírně nebezpečnou řidičskou akcí, která by se na silnici nikdy neměla stát. Přesto se právě toto stalo v Polsku.

Ujíždět před policí nikdy není úplně chytrý nápad. Nejen, že šance na ujetí jsou opravdu malé, ale navíc ujíždějící řidič při takové zběsilé jízdě ohrožuje nejen sebe, ale hlavně všechny okolo. Ovšem polský řidič prchající před policejní hlídkou tomu nasadil korunu. Když ujížděl, cestou projel železniční přejezd. Problém ovšem byl, že na něm byly závory zrovna dole, blížil se vlak plný lidí a kolem přejezdu stálo několik aut.

Na záběrech z honičky, které zveřejnily Polské dráhy, je vidět, že se řidič přiřítil k přejezdu, ani nepřibrzdil a spadlé závory projel. Jednu rozlomil, druhou jen ohnul, ale kusy závor s největší pravděpodobností poškodily dvě stojící auta. Jen pár sekund po něm k přejezdu přijelo policejní auto s majáky a naštěstí zůstalo stát, protože hned na to na přejezd přijel osobní vlak.

Aby bylo filmové téma přeneseno do reálu úplně, vlak na přejezdu zůstal stát a policie tak měla smůlu. Je ale dost pravděpodobné, že to bylo z důvodu spuštěné výstrahy pro vlakvedoucího, který začal brzdit.  Ačkoliv ve filmech podobně ujíždějící padouch většinou zmizí, v tomto případě se mu to nepovedlo. O něco později byl policií dopaden a obviněn z několika trestných činů, včetně veřejného ohrožení. O řidičák přijde zcela jistě, jeho další prohřešky bude posuzovat soud.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru