Neuvěřitelnou míru naprosto nepochopitelného chování předvedl před několika málo dny řidič kamionu. Ačkoliv blikala červená výstražná světla a padaly závory, na železniční přejezd stejně vjel. Teď po něm pátrá policie a prosí veřejnost o pomoc.

Celý případ se odehrál v pondělí 12. října na železničním přejezdu v Okříškách na Třebíčsku. Pro policii zatím neznámý řidič nákladního auta vjel na železniční přejezd přesně ve chvíli, kdy dolů padaly závory a k přejezdu už se blížil vlak. Ačkoliv policisté vždy upozorňují, že když se něco takového stane, je nezbytně nutné závory prostě prorazit a z přejezdu zmizet, řidič na něm zůstal stát. Jenže vlak se nebezpečně rychle blížil.

Bylo velké štěstí, že strojvedoucí dokázal na nenadálou situaci zareagovat a vlak ubrzdil. V té době v něm jelo 22 lidí a je otázkou, jak velká tragedie by to byla. Vlak nakonec zastavil doslova jen pár centimetrů od nákladního auta, ale pokud byste si snad mysleli, že řidič to celé konečně začal nějak adekvátně řešit, pletli byste se. On to sice řešit začal, ale po svém…

Na kamionu začala při jízdě hořet auta. Část z nich zachránil sám řidič a kolemjedoucí hasič

Nejprve začal couvat, přičemž zničil závoru za sebou. Pak, když zjistil, že se závory před ním začínají zvedat, rozjel se pryč. Policie po něm i po kamionu pátrá a uvítá jakoukoliv pomoc veřejnosti. Podle informací od policejní tiskové mluvčí Dany Čírtkové mělo nákladní auto poté pokračovat po silnici ve směru na Třebíč.

Řidič nákladního vozidla je podezřelý ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti, ale aby ho mohli obvinit, je potřeba jej najít. Proto se policisté obrací na všechny, kteří by s tím mohli pomoci. Dana Čírtková k tomu řekla: „Mělo by se jednat o nákladní soupravu složenou z tahače, který měl oranžovou kabinu a návěsu se šedou plachtou. Pomoci by nám mohli všichni řidiči, kteří projížděli v pondělí mezi 10.45 – 11.00 po silnici II/406 ve směru od Brtnice na Třebíč a mají ve svém vozidle palubní kameru. Stejně tak by nám při pátrání po vozidle a jeho řidiči pomohly záběry z kamer nebo svědectví řidičů, kteří kolem jedenácté hodiny projížděli po silnici II/405 v opačném směru, tedy ve směru od Třebíče na Okříšky. S případným svědectvím se obracejte na linku 158.“ Policisté by samozřejmě uvítali, kdyby se přihlásil samotný řidič vozidla nebo jeho provozovatel.