Veterány jsou krásná věc, ale jejich věk se na nich tu a tam projevuje. Vyprávět by mohl i majitel staršího mercedesu, ze kterého za jízdy upadl výfuk. Naneštěstí tak nešikovně, že trefil projíždějící auto, kterém prorazil olejovou vanu, zničil přední nárazník a poškodil i vlastní výfuk.

Byla sobota 2. června 2018 před osmou hodinou večer, když řidič auta z přiloženého videa projížděl obcí Mníšek v Libereckém kraji. V jedné ze zatáček se proti němu v protisměru objevuje žlutý veterán Mercedes-Benz, z něhož za jízdy upadává výfuk. Ten, protože zatáčka byla pravotočivá, nabere směr právě přímo na protijedoucí auto, z něhož záznam pochází.

Zveřejnil(a) Láďa Havelka dne 2. červen 2018

Kus výfukového potrubí se dostal pod auto a napáchal poměrně velké škody. Na fotkách je mimo jiné vidět, že prorazil olejovou vanu. Díra je to vskutku velká, a tak je otázkou, zda je motor v pořádku, protože několik desítek nebo možná i stovek metrů auto ještě ujelo.

Zveřejnil(a) Láďa Havelka dne 2. červen 2018

Podle další fotky je vidět, že z odstaveného auta sice ještě nějaký olej vytekl, ale byla to už opravdu minimální loužička.

Zveřejnil(a) Láďa Havelka dne 2. červen 2018

Ve videu je také vidět, že řidič mercedesu svého technického problému nedbá a jede dál. Možná o něm nakonec ani nevěděl. Řidič tak po něm na svém facebookovém profilu “vyhlásil pátrání”. Je otázkou, zda šlo o sílu sociálních sítí nebo o jiný způsob hledání, ale v komentářích pod příspěvkem později řidič poškozeného vozu uvádí, že se řidič, respektive majitel žlutého mercedesu našel a dokumenty pro pojišťovnu jsou již vyplněny.