Z aukce ikonického Porsche Type 64 se stala fraška. Neprodalo se

Autor: Anina Russová - 19. 8. 2019


Měla to být nejočekávanější aukce letošního roku. Cena pra pra pradědečka všech Porsche se měla vyšplhat do neuvěřitelných výšin, odhadovalo se, že dokonce k 70 milionům dolarů. Ale z toho všeho sešlo. O auto nebyl zájem a dokonce i vyhlášená aukční síň zvrtala, co mohla.

O aukci už jsme vám říkali, věděli jste tedy, že očekávání jsou opravdu velká. A podpořil je později i Chris Harris, který měl to štěstí, že se s autem svezl. Celý automobilový svět očekával, že se o tohle super vzácné Porsche strhne velká bitva, ale nakonec z toho nebylo vůbec nic. Vlastně to bylo celkem k pláči.

Staré Porsche? Ano, ale jen na pohled. Pod kabátem je zcela nové

Vše začalo normálně, aukce byla spuštěna videem se záběry auta, dramatickou hudbou a následným příjezdem Porsche na pódium. Ale pak přišla chyba aukčního domu RM Sotheby’s, když na obrazovku pustilo vyvolávací cenu 30 milionů dolarů, ačkoliv bylo původně před aukcí zveřejněno „pouze“ 20 milionů dolarů. To dost dobře možná některé zájemce odradilo.

A možná právě tato chyba spustila dost zvláštní vlnu reakcí. Někteří z přítomných různě opouštěli sál a žádné velké nadšení se z prvopočátku nekonalo. Ani příhozů moc nebylo, ačkoliv je pravdou, že po pár minutách se sál trochu k životu probudil. Jenomže konečný a tedy nejvyšší příhoz se zastavil na částce 17 milionů dolarů, což je žalostně málo jak pro prodávajícího, tak za takové auto! Vždyť očekávání byla zcela jiná!

Porsche Type 64 tedy prodáno nebylo a je otázkou, jestli se ještě někdy do aukce dostane. Bylo by zajímavé vědět, co za tímto smutným propadem stálo.

Vždyť s ním jezdil jak Ferdinand, tak Ferry Porsche! Jde o přímého předchůdce modelů 356 a 911, přičemž design obou je Type 64 krásně čitelný. Je to tedy celkem smutné a pro nás ne zcela pochopitelné.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek