Wörthersee 1988 a představení Volkswagenu Golf G60 Rallye – video

Autor: Anina Russová - 25. 4. 2016


Od 4. do 7. května se u rakouského jezera Wörthersee uskuteční již 35. ročník slavného srazu Wörthersee Treffen. Většina z vás moc dobře ví, o čem mluvím, ale kdyby přeci jen někdo nevěděl, lehce si zopakujeme, o co vlastně na téhle akci jde.

Před těmi 35 lety to nejspíše začalo jako malé setkání příznivců a fanoušků tuningu a úprav automobilů. Jenomže to se během let rozrostlo do podoby masivní akce, kterou známe dnes. Původně šlo o sraz majitelů vozů Volkswagen GTI, ale dnes už lze na téhle „monster akci“ potkat prakticky všechny značky, ačkoliv vozy koncernu Volkswagen stále převažují. Podmínkou účasti je nepsané pravidlo o supersnížení a dokonalá kola. V posledních několika letech si už samotné automobilky, včetně naší domácí Škody, uvědomily, že ideální cílová skupina se sjíždí právě k jezeru Worthersee. Proto tu každoročně v rámci srazu pořádají představení nejrůznějších konceptů nebo party pod širým nebem.

Ačkoliv má sraz pevně stanovený termín, ti co se ho každoročně účastní, se shodují na jednom. Největší zábava je u jezera tak týden až dva před oficiálním termínem. Proto, když si pustíte webkamery z místa konání, uvidíte už dnes jedno naleštěné a vyladěné auto vedle druhého. Dotyční to prostě berou jako malou dovolenou. :)

My pro vás ale máme jiné video. To ukazuje atmosféru, ale hlavně největší hvězdu Wörthersee roku 1988. Tou byl Volkswagen Golf G60 Rallye druhé generace. Tohle auto vzniklo proto, aby Volkswagen mohl vstoupit do světa rallye. Vyrobeno bylo pouhých pět tisíc kusů a dnes jsou ceněny zlatem. Není problém, aby i ne moc zachovalý kousek vyšel klidně na milion korun. Raritní byl jak pohonem všech kol, tak také výkonem. Tehdy mělo dosud nejsilnější GTI jen 130 koní, ale G60 Rallye tehdy díky kompresorem přeplňované „jednaosmičce“ disponoval 160 koňmi, což v roce 1988 nebylo vůbec špatné.

Podívejte se tedy, jak to na „Worthu“ vypadalo v roce, kdy někteří z nás ještě nebyli ani na světě nebo chodili do školky… A kdo z vás jezdí na tuhle velkolepou show, podělte se s námi o zkušenosti.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru