Walter Röhrl po 25 letech opět na Pikes Peak

Autor: Anina Russová - 30. 3. 2012


Hned tři legendy pohromadě, to je prostě pastva nejen pro oči. Úžasný Walter Röhrl se předvede po 25 letech za volantem fantastické Audi Sport Quattro S1 u příležitosti známého vrchařského závodu na trati Pikes Peak, který nese jméno Race to the Clouds. Závod to rozhodně není jednoduchý. Cíl leží ve výšce 4 301 metrů nd mořem a abyste se k němu dostali, budete muset zatočit více než 150x a překonat převýšení asi 1 500 metrů.

Také už v tuto chvíli závidíte divákům v americkém Coloradu, že naživo uvidí a uslyší tu nádheru pilotovanou navíc řidičem století? Přiznávám, že já rozhodně ano.

11. července 1987,  legenda rally Walter Röhrl  šlápl na plyn téměř 600 koňové Audi Quattro S1 Sport a vystoupal na slavnou horu za pouhých 10 minut a 48 sekund. Žádný jiný řidič nikdy nebyl rychlejší. Lepší časy sice Pikes Peak eviduje, ale až na „nové“ zpevněné trati. A to se nepočítá… :) Tento čas se stal milníkem v historii nejstaršího závodu do vrchu ve Spojených státech a také milníkem pro značku Audi.  A právě 8. července mistr Röhrl bere tohle „monstrum“  na slavnou horu podruhé. Cesta jistě nebude tak náročná jako před 25 lety, ale Walter jistě i tak pojede jako „za mlada“.

-AR-

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru