Porsche 911 GT2 RS je prakticky maniakální stroj, nejen díky výkonu, ale také díky zbytku techniky. Zvládnout ho a vyždímat jeho potenciál nezvládne mnoho řidičů, ale tihle dva to jistě dokážou. Walter Röhrl a Mark Webber se za jeho volant posadí a vyzkouší své schopnosti. Kdo z nich bude rychlejší?

Walter Röhrl a Mark Webber: Pokud se o auta zajímáte, nebudou vám tato dvě jména neznámá, naopak ve vás musejí vyvolat pocity nedočkavosti, co se chystá. Oba dva tito závodníci jsou každý jiný. Walter je bývalý rallyový jezdec, který jezdil také s bájnými závodními auty skupiny B, Mark je naopak ostřílený okruhář se zkušenostmi z formule 1. Oba si sedli do nového Porsche 911 GT2 RS, ale každý z nich ho řídil jinak. Každý po svém, což ostatně můžeme zhlédnout v přiloženém videu.

Walter Röhrl jede “rallyovou stopu”, tedy velmi rychle, s rozevlátým zadkem a s kouřem od kol. Mark Webber jede naproti tomu profesorskou stopu, jakýkoliv pokus zadních kol o skluz se snaží eliminovat a rozhodně nejede na efekt, ale na čas. Nebude těžké poznat, komu v cíli ukázala časomíra méně, ale na druhou stranu asi ani nebude těžké poznat, kdo si jízdu užil více…

Mimochodem Porsche 911 GT2 RS je nejvýkonnější 911 všech dob. O pohon se stará plochý šestiválec s objemem 3,8 litru s přeplňováním dvěma turbodmychadly. Výkon je 515 kW/ a točivý moment 750 Nm. Díky tomu je zrychlení z 0 na 100 km/h pouhých 2,8 sekundy a maximální rychlost činí 340 km/h.