Tak tohle je opravdu hodně smutná podívaná. Ne kvůli nehodě jako takové, ostatně, poškození nejsou tak velká, aby nebylo možné auto opravit. Ale z principu. Jen chvíli po tom, co si totiž nový majitel McLarenu Senna vyzvedl své auto, naboural ho.

V prvé řadě je dobré vědět, že McLaren Senna je velmi speciální auto, které vznikne jen v počtu 500 kusů. Jeho cena je bezmála milion dolarů, za což jeho nový majitel dostane auto s čtyřlitrovým motorem V8 o výkonu 789 koní a s točivým momentem 800 Nm. Pokud vás to dostatečně neohromilo, nezapomeňte, že tento supersport má hmotnost pouhých 1 198 kilogramů!

Mezi další zajímavosti tohoto speciálu patří také fakt, že jeho karbon keramické brzdy jsou na každý model ve fabrice vyráběny 7 měsíců a každý jeden vůz má sedadlo řidiče speciálně upravené přímo na míru svého majitele. Prostě automobilová dokonalost. Není se pak čemu divit, že každý nový majitel takového skvostu je na něj extrémně natěšený. Jenomže ta euforie může mít dost drsné konce. Tedy, v případě této nehody rozhodně měla.

Své by o tom mohl vyprávět 43letý novopečený majitel McLarenu Senna, konkrétně toho vůbec prvního vyrobeného na světě! Ten si ho vyzvedl před pár dny ze showroomu, ale ujel s ním jen pouhých 50 kilometrů. Pak s ním naboural. Nehoda se stala v Mnichově a podle prvních informací se mluvilo o vysoké rychlosti. Odpovídaly by tomu i stopy pneumatik na silnici, celé to je ale jinak.

Řidič podle očitých svědků nijak rychle nejel. Plynový pedál polechtal jen jednou a nijak výrazně, ale výkon, točivý moment a mokrá silnice si spolu nějak nerozuměly. Řidič pak prý navíc zazmatkoval. Výsledkem je rozbitá přední část auta a aktivované airbagy. Poškození by ale snad neměla být moc velká a auto by mělo jít opravit. Jen to bude strašlivě drahé.