bmw-xdrive-experience-2020-pec-pod-snezkou- (2)

Vyzkoušeli jsme si BMW xDrive Experience 2020 na vlastní kůži

Autor: Pavel Srp - 19. 1. 2020


České zastoupení automobilky BMW již tradičně na začátku roku pořádá akci s názvem BMW xDrive Experience. Ta je zaměřena na ukázku schopností pohonu všech čtyř kol xDrive. Nejinak tomu je i letos a my jsme si to opět vyzkoušeli na vlastní kůži.

Zákazníci, ale i běžná veřejnost si mohou vyzkoušet rozličné modely BMW nejen při jízdě po připravených překážkách, ale také ovladatelnost jejich na dráze letiště. Roadshow se koná v Krokonoších, v Peci pod Sněžkou a přilehlém okolí, ovšem letos prvním skupinám (akce začala ve středu 15. ledna 2020) příliš nepřálo počasí a sněhové podmínky byly mizerné. Sníh by se však měl ještě objevit, takže by někteří návštěvníci akce mohli pohon všech kol BMW xDrive nakonec opravdu vyzkoušet důkladně.

Připraven je přibližně dvou a půl hodinový program, v rámci něhož jsou k vyzkoušení dvě disciplíny. Ta první se zaměří na terénní dovednosti vozů SUV, ta druhá pak na ovladatelnost výkonných modelů.

Naše skupina začala terénní zkouškou, v rámci níž nás instruktoři vzali i na lesní cestu. To byla jediná část cesty, kde sníh byl. Po dojezdu na nedaleké letiště pak překonáváme překážky simulující křížení náprav a ukázující schopností pohonu všech kol xDrive i ve chvílích, kdy nějaké z kol zůstane ve vzduchu. S tím si u BMW bez problémů poradí elektronika a kolo (případně víc kol, je-li to potřeba) přibrzdí tak, aby mohla zabrat ta, která mají trakci a auto mohlo z místa odjet.

Pro tyto jízdy připravilo BMW ze své nabídky modely SUV od nejmenšího X2, až po největší a nejluxusnější BMW X7. Nechybí však ani úplně nové BMW X6.

A s BMW X6 se lze svézt i ve druhé disciplíně, která je zaměřena na ovladatelnost auta při jízdě. Tady si řidiči vyzkoušejí slalom, ale i následnou plnou akceleraci i ostré brzdění. A že si to opravdu užijí, o tom není pochyb, protože se usadí za volanty těch takřka nejvýkonnějších modelů z nabídky značky: benzinových osmiválců BMW X6 M50i xDrive a BMW M850i xDrive Coupé, čtyřválcových 305koňových MINI Clubman JCW ALL4 a BMW M135i xDrive, ale i superrychlého 510koňového BMW X3 M xDrive.

Letos se akce koná do konce ledna, ale pokud byste se jí chtěli ještě zúčastnit, už máte smůlu. Všechna volná místa jsou beznadějně obsazena. Určitě si ale pohlídejte příští ročník, stojí to za to. BMW sdílí pozvánky na své sociální sítě, takže se je rozhodně vyplatí sledovat.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru