Na včerejší tiskové konferenci při příležitosti vystavení modelů AMG, včetně „rudé svině“ – modelu Mercedes-Benz 300 SEL 6,8 AMG – v showroomu Mercedes-Benz na pražském Chodově jsme mohli prohodit pár slov také s člověkem, který za celým AMG stojí, a tím byl Ola Källenius, předseda představenstva společnosti Mercedes-AMG GmbH.

Ten nám pověděl několik informací a novinek nejen ke značce AMG jako takové, ale v náznacích také k tomu, co nás v nejbližší době čeká. Chystá se velká modelová ofenzíva, která již v březnu na autosalonu v Ženevě představí nejmenší Mercedes-Benz A45 AMG a do roku 2017 představí několik dalších napříč celou modelovou řadou automobilky Mercedes-Benz. I díky tomu má AMG smělé plány navýšit do pěti let, tedy v roce 50. výročí značky AMG, navýšit prodeje o dalších 50%.

Přečtěte si také:  Motory V8 u AMG ještě aspoň 10 let zůstanou. Stanou se ale výrazně vzácnějšími

Vraťme se krátce zpět k připravovanému A45 AMG, pod jehož kapotou bude čtyřválcový přeplňovaný motor s přímým vstřikováním paliva a jehož výkon bude (v případě koňských sil) začínat číslicí 3! AMG si dalo za cíl postavit motor, který nejen, že bude nejsilnějším čtyřválcem na světě, ale pochlubí se také nejvyšším poměrem koní/litr objemu. Jsme na to hodně zvědaví!

Dost řečí, pokud už jste viděli naši první galerii skvostů AMG z úterý, hurá na její rozšíření o pohled do útrob rudé svině Mercedes-Benzu 300 SEL 6,8 AMG a pak si pusťte video, na kterém jsme pro vás zachytili jeho opravdu luxusní zvuk motoru, který spíše připomíná zlověstné hromobití!

Video: