Jen málokterý vůz umí vyvolat takový údiv jako Rolls-Royce Cullinan. Důvod je prostý. Je obrovský, extrémně luxusní, elegantní a samozřejmě také pořádně drahý. Po některé je to ale málo a pro ty je tu o něco výraznější verze Black Badge. Pořád málo? Pak jsou tu ještě úpravci, kteří se ani aristokratického původu tohoto modelu nezaleknou. Jedním z takových úpravců je i německá firma Spofec, která se právě tomuto opulentnímu SUV podívala na zoubek.

Jeden by si možná myslel, že na tak specifickém autě není co upravovat. Ale chyba lávky. Mocný motor V12 pod kapotou, který má objem 6,75 litru a dvě turbodmychadla, dostal od úpravce nové naladění řídící jednotky. To vedlo k navýšení výkonu o 107 koní a točivého momentu o 160 Nm. Výsledné hodnoty tak jsou 707 koní a 1060 Nm.

Přečtěte si také:  Rolls-Royce Cullinan dovádí v písečných dunách. Jde mu to až překvapivě lehce

Navzdory tomu, že toto monstrum má hmotnost bez mála 2700 kilogramů, zvládne po úpravě zrychlit z 0 na 100 km/h za 4,6 sekundy, což je o desetinu lepší čas než má verze Black Badge. Nejvyšší rychlost 250 km/h zůstala stejná.

Kromě úpravy techniky se úpravce podíval na zoubek i designu. Ale nijak výrazně. Upravil nastavení vzduchového podvozku a auto o 40 mm snížil, zároveň přidal 24palcová kola Vossen Wheels. Ta obouvají pneumatiky v rozměru 295/30 R24. Krom toho jsou tu i nové nárazníky, o něco širší blatníky a také upravený zadní difuzor s poměrně ostrými rysy. Interiér je čalouněn černou kůží, která dostala řadu kontrastních detailů. Co vy na to? Styl nebo šrot?