Rolls-Royce Cullinan v pisecnych dunach

Rolls-Royce Cullinan dovádí v písečných dunách. Jde mu to až překvapivě lehce

Autor: Pavel Srp - Zdroj: youtube.com - 6. 1. 2021


O víkendu začal nový ročník Rallye Dakar, který se opět pojede i v dunách. Ve startovní listině sice není žádný Rolls-Royce, ale podle přiloženého videa je to vlastně docela škoda. V tom totiž dokazuje Rolls-Royce Cullinan, že jeho pohon všech čtyř kol a elektronika jsou vážně schopné.

Rolls-Royce Cullinan je nejnovějším modelem britské automobilky, který přišel se zcela novým pojetím. Do té doby neměla automobilka žádné podobně praktické auto, vždy jen limuzíny, velká kupé a velké kabriolety. Cullinan ale není SUV (Sportovně Užitkové Vozidlo), sportovního na něm není podle samotné značky nic, jde prý o „auto s vysokým posedem“.

Poprvé v historii se také objevuje pohon všech čtyř kol, který je spojen s automatickou převodovkou a dvěma turbodmychadly přeplňovaným motorem V12 s objemem 6,75 litru. Ten je naladěn na 420 kW/571 koní a točivý moment vrcholí už v 1600 ot./min 850 Nm. Britská značka čas potřebný ke zrychlení z 0 na 100 km/h neuvádí, ale uvádí maximální rychlost, která je elektronicky omezena na 250 km/h.

Mimochodem, i Rolls-Royce na dakarské rallye startoval

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru