rolls-royce-cullinan-wald (2)

Když před dvěma lety vstoupil Rolls-Royce s modelem Cullinan do segmentu SUV, způsobilo to malý poprask. Důvod byl prostý. Tradičně aristokratická automobilka vždy vyráběla především luxusní limuzíny, které využívají celebrity, obchodníci, ale královské rodiny. Jenomže automobilce neušlo, že právě s modelem SUV (ačkoliv ona sama ho jako SUV nenazývá) by mohla zasáhnout i úplně nové zákazníky, popřípadě mladší členy oněch bohatých a vlivných rodin. Přeci jen, ne každý chce na nákupy vyrážet Phantomem. A proto vznikl Cullinan, moderní, velké a přitom stále sofistikované auto, které rozhodně zaujme na první dobrou.

Není se také čemu divit, že se právě na Rolls-Royce Cullinan velmi rychle vrhli více či méně známí úpravci. Některé úpravy už jsme vám ukazovali a dnes k nim přidáme ještě jednu, tentokrát od japonského úpravce Wald Interational. Ten je moc dobře známý svou vášní pro až extrémní designové úpravy. A ačkoliv se u úpravy Cullinanu rozhodně nedrželi při zdi, výsledek není nijak extrémně přeplácaný.

Přečtěte si také:  Takhle nějak by zněla některá auta, kdyby je neškrtily evropské zákazy a nařízení

Úpravce dal své verzi luxusního SUV tradičně jméno Black Bison a už ho také nabídl zákazníkům, ovšem zatím jen v Americe. Ta největší úprava proběhla hlavně na designu karoserie a dalších na první pohled viditelných dílů. Zbrusu nový je přední nárazník, k němu úpravce doladil i tvar a rozměry masky chladiče. Nové jsou blatníky, prahy, zadní nárazník a také masivně vyhlížející difusor. Úpravce vyměnil také zadní svítilny, které jsou kompletně v LED provedení.

Auto bylo samozřejmě o několik desítek milimetrů sníženo a dostalo také nové obutí. Jde o kola vyrobená přímo úpravcem pro tento model. Jejich rozměr je 10,5×24 palců. Další detaily zůstaly sériové, ale rozhodně to není na škodu.

Pod kapotou je tedy motor V12 o objemu 6,75 litru, který je schopen rozhýbat velké a těžké SUV na až 250 km/h. Díky jeho výkonu 571 koní a točivému momentu 850 m zvládne zrychlení z 0 na 100 km/h za asi 5 sekund.