Zdroj: carsales.com.au

O té smutné události jsme vám říkali. Na konci srpna se Jessie Combs, mladá a nesmírně talentovaná závodnice pokusila překonat rychlostní rekord v závodním speciálu Eagle Supersonic Speed Challenger. Spíše než o auto šlo o letadlo na kolech, které mělo před 50 000 koní. Strašlivá síla a chuť po lámání rekordů se ale Jessie stala osudnou, když při pokusu o rekord havarovala.

Komise, která havárii vyšetřovala, došla v těchto dnech k výsledku, který nehodu objasňuje. Podle ní Jessie v té šílené rychlosti nejspíš najela na kámen, což vedlo k deformaci, mechanické závadě na předním kole a následné havárii. Po nárazu Jessie zemřela hned na místě a to ještě před tím než auto začalo hořet. A není se co divit, vždyť v tu chvíli jela více než 800kilometrovou rychlostí.

Zemřela Jessie Combs. Nejrychlejší žena na čtyřech kolech

Ale vlastně to vyšetřování přineslo dvě dobré zprávy pro rodinu. Jedna je fakt, že Jessie nijak netrpěla. Ta představa byla pro rodinu velmi bolestná. A ta druhá je, že to celé vlastně nebylo nadarmo. Zástupci Guinnessovy knihy rekordů totiž ještě prověřují nějaké detaily, ale s největší pravděpodobností tragický pokus Jessie oficiálně zapíšou mezi rekordy. A její rodina moc dobře ví, že pro Jessie bylo překonání rekordu na prvním místě.

Ukazuje se totiž, že Jessie jela opravdu rychle. Při jedné jízdě dosáhla rychlosti 829,2 km/h a při druhé 882,4 km/h. Průměrná rychlost tedy je 855,8 km/h, což překonává dosavadní rekord Kitty O’Neil z roku 1976, která jela „jen“ 825 km/h.