zahajeni-vyroby-2019-opel-corsa- (1)

Z výrobní linky španělské továrny Opel, který patří do skupiny Groupe PSA, sjela dnes první Corsa nové, už šesté generace. U slavnostního zahájení výroby nové generace bestselleru značky Opel asistovali španělský král Filip VI, šéf koncernu PSA Carlos Tavares a generální ředitel automobilky Opel Michael Lohscheller.

„Naši dealeři otevřou objednávkové knihy nové Corsy už během listopadu,“ říká Josef Šopík, šéf českého zastoupení značky Opel. „Očekáváme, že zákazníci rychle zareagují, protože tato už šestá generace malého kompaktu značky Opel je zřetelně modernější, hospodárnější, dynamičtější a atraktivnější než předchozí model!“

Nová Corsa je nyní jedním z nejlépe aerodynamicky řešených vozů své třídy a je také lehčí, než její předchůdkyně. Nízká hmotnost podporuje dynamiku a hospodárnost – a nejlehčí Corsa se dostává pod hranici 1000 kilogramů! Vysoce efektivní motory vynikají nízkou spotřebou a malými emisemi CO2 – v tomto ohledu nová Corsa překonává i tu nejlepší verzi z předešlé generace.

Opel Corsa nové generace se představuje. Přijede i jako elektromobil

„Corsa je jedním z největších prodejních šlágrů značky Opel – během 37 let výroby se jich v pěti generacích prodalo na 14 milionů kusů,“ říká Michael Lohscheller, generální ředitel značky Opel. „Nastupující Corsa je však pro Opel také velkým milníkem: Bude to totiž první ryze elektrický Opel „made in Europe“! Už začátkem roku se totiž na linkách naší továrny v Zaragoze objeví elektrické verze Corsa-e. Jde o další jasný signál, že Opel to s elektřinou myslí vážně.“

Corsa-e poháněna motorem o výkonu 100 kW/136 koní s dojezdem až 330 kilometrů (dle WLTP) chce elektromobilitu zpřístupnit nejširším vrstvám zákazníků. Spolu s plug-in hybridem Grandland X Hybrid4 zahajuje Corsa-e elektrifikovanu éru značky Opel. Německá automobilka již dříve uvedla, že už od roku 2024 bude v celé modelové řadě alespoň jedna elektrická verze.

zahajeni-vyroby-2019-opel-corsa- (2)