2022-CITROEN_C5_AIRCROSS-facelift- (1)

Výroba modernizovaného Citroënu C5 Aircross běží na plné obrátky. První auta k zákazníkům dorazí už během pár dní

Od Josef Pelikán | Zdroj a foto: Citroën - Tisková zpráva - 13. 6. 2022 0

Výroba nové verze modelu Citroën C5 Aircross, která byla představena v lednu 2022, byla v závodě v Rennes zahájena v dubnu 2022 a rychle se navyšuje, aby bylo zajištěno její červnové uvedení na evropský trh.

Citroën C5 Aircross zaznamenal od svého představení v roce 2018 a uvedení na trh v roce 2019 skutečný úspěch. C5 Aircross, který se dnes prodává v 85 zemích a jehož prodeje přesáhly 325 000 kusů, z toho 245 000 v Evropě, vyniká ve vysoce konkurenčním segmentu kompaktních SUV prostorností své paluby, modularitou a především bezkonkurenčním komfortem.

Přečtěte si také:  Francouzi představují další stylovku. Citroën C4 X zaujme už na první pohled designem

Nový Citroën C5 Aircross: Měřítko komfortu a modularity

Nový Citroën C5 Aircross má novou siluetu, z níž vyjadřuje větší síla, je výraznější a zároveň ztělesňuje moderní a dynamický styl. SUV, které je vzorem z hlediska komfortu a modularity, je k dispozici jak ve verzi se spalovacím, tak plug-in hybridním motorem, která nyní tvoří 41 % prodejů.

Modernizovaný Citroën C5 Aircross si to dobré ponechal. Proměnil hlavně vzhled a technologie

Kombinace odpružení Citroën Advanced Comfort s novými sedadly Citroën Advanced Comfort, bezkonkurenční prostornost a modularita, stejně jako asistenční technologie řízení, jako je Highway Driver Assist, promění každou cestu v Citroënu C5 Aircross v klidný a pohodový zážitek.

Odpružení s progresivními hydraulickými dorazy, které jsou exkluzivním systémem značky Citroën, zajišťuje cestujícím vynikající pohodlí, neboť dokáže odfiltrovat nerovnosti vozovky.

Citroën C5 Aircross je jediným SUV v segmentu, které nabízí tři samostatná zadní sedadla, jež jsou sklopná a podélně posuvná s nastavením sklonu opěradla. Tuto vynikající modularitu doplňuje rekordní objem zavazadlového prostoru ve své kategorii: od 580 litrů do 720 litrů u verze se spalovacím motorem a od 460 litrů do 600 litrů u plug-in hybridní verze.

Továrna v Rennes

Továrna v Rennes má své pevné místo v historii značky Citroën. V továrně, která nedávno oslavila 60. výročí svého založení, byla výroba zahájena v roce 1961 s modelem Ami 6. Následně se zde vyráběla celá řada ikonických modelů značky Citroën, od GS, BX, XM, C5 až po C6.

Přečtěte si také:  Chcete si koupit nové auto? Tohle je žebříček těch nejlevnějších v Česku

Výroba prvního Citroënu C5 Aircross byla zahájena v březnu 2018 a zahájení výroby nové verze tohoto modelu pouto mezi značkou Citroën a závodem v Rennes opět o něco více posiluje.